Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Ščitnica in nosečnost

Ščitnica in nosečnost

Spoštovani.
Sem v 27. tednu nosečnosti. Prosila bi vas za mnenje, ali je moja terapija ustrezna.
Izvid: TSH 2,6, T3 3,8, T4 12,0
Terapija: Euthyrox 5x tedensko 75 mickrogr, 2x tedensko 100 mickrogr.
Hvala, lep pozdrav S.

Spoštovani,

vaša terapijo je ustrezna.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

prosim vas za mnenje glede doze euthyroxa. Konec junija so bile moje vrednosti sledeče tsh 9,63, t3 3, 86 in t4 9,78. V začetku julija sem po skoraj 2 letih brez terapije (prej sem bila na terapiji od otroštva) začela spet z zdravljenjem (25mg).
Glede na opravljen test in zadnjo menstruacijo 21. julija, sem najverjetneje noseča nekje 8 tednov. Najnovejši izvidi so sledeči tsh 4, 06, t4 11, 99 in t3 3.10. Osebna zdravnica pravi, da je terapija okej in da mi je zanekrat ne bo spreminjala. Ali bi bilo bolje iti k tirologu? Kako pogoste naj bodo kontrole?
Se vam zdi zdravljenje zadostno? Vem, da glede na to, da sem tablete ponovno šele začela jemati, ni dobro preveč zviševati doze, pa vendar se mi vrenosti tsh zdijo prevelike za nosečnost. Ali lahko te vrednosti vplivajo na plod?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

glede na nosečnost priporočam odmerek Euthyroxa zvišati na 50 ug dnevno in kontrolirati TSH in hormona čez 4 tedne.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close