Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Scitnica

Scitnica

Pozdravljeni,

imam diagnosticirano ščitnico-hipotirozo, avtoimuna bolezen. TSH 28. Menim, da sem jo že eno leto imela, ker lani sem imela iste simptome in niso ugotovili nič, ker niso preverjali t3 in t4. Simptomi so bili grozni: izpadanje las, krči v trebuhu, slabost, zbujanje ponoči od bolečin, bolečine v ledvenem delu. Posledično ne razumem kako niso ugotovili, saj sem brala, da simptomi ščitnice in so bili znaki: cista na jajčnikih, mikoplasma hominis, povišani jeterni testi, blago povišan holesterol. To je vse povezano s ščitnico, ko sem brala..Jemljem Eutirox 1,5 tablete vsak dan (75mcg dnevno). Po dveh mesecih ali bi mogli popolnoma izginiti simptomi? Ali ostanejo še kakšne težave, ker jaz se še vedno ne počutim dobro? Ali so krči v levem delu popka povezani z ščitnico? Ker me neprestano sili na blato, čeprav nimam driske. Počasi oddvajam zelo. Prej nisem nikoli take težave imela. Takoj zjutraj, ko se zbudim me začne krčit v trebuhu, da moram takoj na blato tudi 2x na dan. Colospa ne pomaga. Nisem kadilka, niti alkohola ne pijem. Imam 30 let in brez težav in opraciji dokler me ni ta ščitnica in vse kar je z njo prineslo. Kako si lahko tudi sama pomagam? Ali menite, da bi mogla dozo zvišat eutiroxa ali znižat, da mi bo bolje. Drugi pregled imam šele 25.4. in to laboratorij. Ne razumem zakaj se ne gre k zdravniku, da ti vse razloži tirolog. Saj sem že 3 mesce brez, da bi vprašala ga lahko kaj, ker sem šla urgentno k tirologu in nisem bila pripravljena. Prosim za odgovor in hvala za pomoč. Lp!

Spoštovani,

težave z odvajanjem blata so včasih lahko posledica motenega delovanjs ščitnice. Pripoorčam počakati na rezultate TSH in hormonov.Do takrat odmerka Euthyroxa ne priporočam spreminjati.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close