Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Prosim za razlago izvida

Prosim za razlago izvida

Spoštovani, bila sem na UZ vratu in vas prosim za razlago izvida in za vaše mnenje, ali je potreben še kakšen pregled in ali je možno, da je kaj od tega na slinavki povezano s bazalnoceličnim karcinomom, ki so mi ga na nogi izrezali pred enim mesecem (ker je zelo hitro rastel mi je osebna dr. dala napotnico za odstranitev , še prej pa napotnico za prvi dermatološki pregled in naj še potožim, da sem morala na dermatološki kliniki lj. podpisati izjavo za predolgo čakalno vrsto , z napotnico hitro bom na vrsti v aprilu 2019 in to za prvi pregled, saj po novem očitno, brez, da bi videli pacienta, lahko kar sami spremenijo stopnjo nujnosti, tako, da sem glede tega čisto nemočna, ker imam po telesu še najmanj 100 “znamenj” ki me sedaj res skrbijo. Poslala sem jim izvide, mogoče mi bodo kaj zmanjšali čakalno dobo)
Izvid: v desnem režnju ščitnice so 5mm veliki hipoehogeni nodusi, v levem režnju pa 20mm velik izoehogen in heterogen nodus.
Obojestransko angularno in levo vzdolž m.SCM sovidne do 21mm velike bezgavke, ki imajo vzdolžen premer povečan bolj od prečnega, nekatere socentralno hiperehogene – po videzu so reaktivno oz. kronično spremenjene.
Levo je v obušesni slinavki 5mm velika hipoehogena formacija, ki lahko predstavlja drobno bezavko, ali pa formacijo, ki pripada obušesni slinavki.
Najlepša hvala za odgovor

Spoštovani,

glede na izvid UZ ščitnice gre za nodozno golšo z 20 mm velikim gomoljem v levem režnju. Potrebna je obravnava pri tirologu.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close