Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Pridobivanje kilogramov

Pridobivanje kilogramov

Pozdravljeni,
stara sem 38let, diabetik tipa 1 in celiakaš.
Pred leti sem dobila tablete -antidepresive, po katerih sem se zredila za 25kg. Ko sem nehala jemati,sem te kilograme v cca 2 letih tudi izgubila. Si lahko predstavljate,da sem bila najsrečnejši človek na svetu.
Zdaj pa kr naenkrat spet pridobivam težo. V dobre pol leta sem se zredila za skoraj 10kg. Dejstvo pa je,da ne vem od česam Nisem kaj bistveno spremenila načuna življenja, prehranjevanja, tudi kakih novih zdravil ne jemljem. Zdaj sem pomislila,da bi lahko bilo to rejenje povezano s hormoni in me zanima vaše mnenje. Bi bilo smiselno preveriti kake hormone& katere? Če kaj pomaga podatek,naj povem ,da precej pridobivam na trebuhu, ampak je res tudi,da v službi veliko sedim. Večkrat pa sem bila v preteklosti na meji s ščitničnimi hormoni – povečana ščitnica,ampak nikoli toliko,da bi bilo potrebno zdravljenje.
Lepo prosim za mnenje in nasvet,ker mi je res že zastrašujoče, ko se stanje kr slabša.

Hvala vnaprej. Lep pozdrav.

Spoštovani,

vzrok za pridobivanje teže je prevelik kalorični vnos glede na potrebe organizma. Glede na diabetes tip I, je potrebno preveriti urejenost sladkorne bolezni (glikiran hemoglobin) in morda določiti TSH.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close