Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Bivolja grba

Bivolja grba

Spoštovani.
Na hrbtu, med lopaticami mi je zrasla bivolja grba. Moja zdravnica je vzrok temu navedla premalo gibanja. In dodala, da mi zagotovo nastala postopoma, le da je prej nisem opazila. No, resnica je, da imam dolge lase in je to možno. Na moje ugovarjanje, da pri 165 cm in 65 kg nisem ravno tako debela, da bi morala imeti grbo, mi je razložila, da potrebujem vsaj 2x tedensko intenzivno aerobno vadbo. Priznam, da v zadnjem času nisem ravno dovolj gibala, ampak ali je to res vzrok in način za odpravo te tegobe? Moji dvomi so me peljali v raziskovanje vzroka in našla informacije , da je nastanek grbe lahko povezan tudi s hormoni (cushing) Verjamem, da je malo verjetno, a me radovednost v stilu “kaj pa če …” V opisanih simptomih bolezni se ponekod najdem, ponekod ne. Kaj mi predlagate? Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani,

“bivolja grba” se lahko pojavi tudi pri Cushingovi bolezni. V tem primeru je potrebno določiti raven kortizola in opraviti supresijske teste z dexamethasonom.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close