Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Brez ščitnice

Brez ščitnice

Sem brez ščitnice približno pol leta. Zadnje tri mesece opažam “trzanje” vek in občasno drugih mišic obraza in hrbta. To sem povezala s pomanjkanjem magnezija. Le tega sem kupila v lekarni, pojedla dve škatli in ni nič boljše. Nasvet?

Spotovani,

predvidevam, da prejemate L tiroksin. Če je odmerek ustrezen (normalen TSH in hormona) je vzrok za vzrok za “trzanje” mišic skati drugje.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdrav.

Tudi sam sem brez ščitnice 2 meseca.

Imam težave z omotico ter močnimi bolečinami v mišicah spodnjih okončin. TSH je povišan(5.5), prav tako T4(22), T3(6) je visoko normalen. Od kod slednje težave?

Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Pozdrav.

Tudi sam sem brez ščitnice 2 meseca.

Imam težave z omotico ter močnimi bolečinami v mišicah spodnjih okončin. TSH je povišan(11), prav tako T4(25), T3(6) je visoko normalen. Od kod slednje težave?

Hvala

Meni se dogaja tudi to- zanimiv pojav, ki ga prej nisem nikoli zasledila. Jaz sem pa na Euthyrox 150 mg. A neustrezna doza hormona lahko povzroča ta pojav?

Spoštovani,

glede na to, da ste “brez ščitnice” verjetno prejemate L tiroksin (Eutyrox , Eltroxin). Glede na vrednsot TSH je odmerek nekolio prenizek. Vzrok za bolečine v mišicah je sicer zeo redko lahko tudi jemanje tiroksina.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

neustrezen odmerek Euthyroxa morda lahko težave z mišicami.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spostovani, ker sem ze dve leti brez scitnice in moj tsh vedno niha, me zanima ce je tsh 2,89 vredu, glede na to da hodiva z mozem v postopek umetne oploditve?jemljem sicer eutyrox 100 dnevno ali moram odmerek povecati in ce ja za koliko?ze vnaprej se vam zahvaljujem za vas odgovor.

Spoštovani,

vrednost TSH je ustrezna tudi za postopek IVF. Ko bo nosečnost potrjena je potrebno ponovno določiti TSH in glede na vrednost morda prilagoditi odmerek Euthyroxa.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!

TSH se mi je po Vašem odgovoru pospel do 49, T3 in T4 pa sta bila normalna. Ugotovljen je bil tudi trajni hipoparatiroidizem s potrebo po terapiji s calcitriolom doživljenjsko(brez ni šlo). Kalcij pa je bil nato ob terapiji normalen, prav tako ioniziran.
Bolečine v mišicah so postopoma izzvenele, ob tem se je TSH normaliziral s povečanjem odmerka na 200 tekom tedna in 250 čez vikend. T3 in T4 sta kljub povišanju odmerka ostala v mejah normale. Ostaja vrtoglavica in nezmožnost fokusiranja vida, občutek “prazne” glave, hitri krči v mišicah in občasni mravljinci po okončinah ter v ustnicah. Vse slednje ob normalnem TSH, T3, T4, Ca, Mg, P, iCa. Kakšna razlaga?

lp

Spoštovani,

glede na normalne vrednosti laboratorija je odmerek Euthyroxa ustrezen. Žal ne vem, kaj je vzrok vaših težav.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close