Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Hashimotov tiroiditis ali kaj podobnega?

Hashimotov tiroiditis ali kaj podobnega?

Pozdravljeni,

ze kak mesec imam tezave. Mrazenje po telesu, obcutek mravljincenja, oz. gomazenja.
Pa tudi, kot bi se mi malo roke tresle. Najhuje je ko sedim. Takrat me boli v noge, pa to gomazenje…..
Zelo neprijetno. Pred kratkim sem testirala scitnico (3 postavke TSH,…), je malo pod normanlnim. Je možno, da gre za obolenje scitnice kljub skoraj normalnim izvidom?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,

težave, ki ste jih navedli so nespecifične. Glede na mejno znižan TSH (vrednosti niste navedli) priporočam pregled pri tirologu.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,Kaksen mesec ze imam tezave z gomazenjem po telesu. Nekako se pocutim , kot bi imela mravljince in bi me mrazilo
Najbolj, ko sedim.
Ker imamo v druzini bolezen s scitnico kar po vrsti ( stric je umrl zaradi scitnice, nepravilno delovanje pri sestri, mami, sestricni , teti….) vas naprošam za odgovor.
Samoplačniško sem pregledala kri in ugotovitve naslednje:

KREATININ 95
SOGF 60
LIPAZA1,1
S HOLESTEROL 6,5
HDL HOLESTEROL 1,2
LDL HOL 5,0
TRIGLICERIDI 2,3

OSTALO V MEJAH NORMALE
tsh 2,71
fsh 138
lh 47
estradiol 56
progrsteron 1,03
testostero n cel 0,709
dhea 1,32
kortizol 626
vitamin D celotni 22

Veckrat imam premajhno delovanje scitnice, vcasih pa je v redu.
DR mi je dal napotnico za endokrinologa, pa me zanima,kaj vi menite?

nova
Uredništvo priporoča

Pozabila sem napisati, da sem stara 53 let.
Lp in hvala.

Spoštovani,

glede na navedeno vrednost TSH je delovanje ščitnice normalno.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

A li menite, da je potrebno povisan kortizol spremljati? Kri so mi vzeli zjutraj.

Spoštovani,

povišan kortizol je potrebno spremljati.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close