Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Panicnost in nenadzorovanost misli…posledica hormonskih sprememb?

Panicnost in nenadzorovanost misli…posledica hormonskih sprememb?

Pozdravljeni,
Stara sem 19 let in ze 2 leti jemlem tablete za scitnico, Euthyrox, ker so mi leta 2016 odstanili scitnico. Decembra 2017 sem zacela jemati lontracepcijske tablete…ginekologinja je rekla da najmocnejse da delujejo proti Euthyroxu ki zavira njihovo delovanje. Zgodilo se je, da ko sem decembra vzela tabletko sem bila kaksno uro po tem zelo depresivna in zalostna in se jokala. Potem sem imela vmes 7 dni ko naj ne bi nic jemala. In potem sem zacela spet. Jemala sem en teden in potem prenehala…lahko bi rekla da je bil ta teden najbolj grozen teden v mojem zivljenju…bila sem tecna, panicna, povisan pritisk, z vsemi se kregala in kot da to ni dovolj nisem mogla nadzorovati misli….mislila sem eno in v resnici cutila in vedela da je drugace bilo prej in upala da bo kmalu isto.
Zdej jih ne jemlem ze 4dni in sem dobila menstruacijo…v teh dneh se je moje pocutje in mislenje izboljsalo…ampak zdaj ko je priala manestruacija imam obcutek da so rahljesa oblika problemov nazaj, morda zaradi hormonov?
Zanima me ce je to povezano in ce v kaksnem casu ta “depresija” izzveni po prenehanju jemalnja.
Hvala

Spoštovani,

Euthyrox ne vpliva na delovanje oralnih kontraceptivov. Sicer glede jemanja oralnih kontraceptivov priporočam posvet z ginekologom.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close