Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Razlaga izvida

Razlaga izvida

Pozdravljeni, prosila bi za razlago izvida.
Zaradi povišanega TSH (5,20) sem bila napotena v tirološko ambulanto. Dobila sem Euthyrox 25, 1 tableto na dan. Po ponovni kontroli je izvid sledeč.
Ščitnica je normalne velikosti, blago hipoehogena, nekoliko bolj prekrvavljena. V desnem režnju je hipoehogen nodus velik 6mm, prekrvavljen enako kot ostala ščitnica. TSH je v mejah normale (3,39 (0,27 – 4,20 mIU/L)), ni pa v ožjem normalnem območju. Na UZ ni bistvenih sprememb od prejšnjič. Nadaljuje naj z jemanjem Euthyrox 25, 1,5 tablete na dan. Kontrola TSH pri osebnem zdravniku čez 6 tednov ter v naši ambulanti čez eno leto. Ostale vrednosti so v mejah normale (T3 3,66 (2,63 – 5,70 pmol/L), T4 12,10 (9,01 – 19,05 pmol/L), antiTG 2,65 (< 4,11 kU/L) in anti TPO 0,17 (< 5,61 kU/L)). DIAGNOZA: Kronično vnetje ščitnice s hipotirozo na substituciji nodus v ščitnici. Zanima me ali je lahko hipoehogen nodus nevaren? Vem, da jih je 90 % benignih, pa me vseeno zanima ali bi bilo smiselno opraviti punkcijo, ali naj čakam eno leto, do ponovnega pregleda v tirološki ambulanti? Najlepša hvala za odgovore. Lep pozdrav.

Spoštovani,

gre za zelo majhen gomolj (6 mm). Biopsija trenutno ni potrebna, potrebno pa je spremljanje in kontrola z UZ čez približno leto dni.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,
Imam postavljeno diagnozo hasimotov tiroidis od leta 2015.
Bila sem do sedaj brez terapije.V nosecnosti je tsh skoz bil v mejah normale.
Na kontrolnem pregledu po porodu je izvid sledeci:
Tsh:0,01
FT4:14,2
FT3:5,99

AntiTG:256
AntiTPO: 66
Anti TSH-R:6,2

Zanima me glede na izvid ce je zdravilo Athyrazol primerno za moje stanje.
Najlepsa hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

glede na navedene izvide gre pri vas za bazedovko (avtoimunsko hipertirozo). Athyrazol je primerno zdravilo za zdravljenje te bolezni.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close