Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje hormonsko ?

hormonsko ?

Pozdravljeni,
stara sem 69 let.Pred 5 meseci me je začela boleti glava v predelu čela. Pritisk je bi v glavnem zvišan ( do 180 – prej ob jemanju tbl ponavadi pod 140 ). Zdravnica je poviševala doze, a rezultata ni bilo, Pojavili so se tudi napadi : rdečica in vročina v glavo, utripanje v sencih, slabost, drgetanje po telesu, mrzle roke ). Ob tem sem imela pritisk lahko 170 ali pa 110, zato mislim, da je ta sekundaren. Kardiološko, bp, CT glave bp, osnovne laboratorijske preiskave bp. Ali bi bili potrebne kakšne hormonske preiskave.
Hvala za odgovor

Spoštovani,

krvni tlak je potrebno urediti. Kadar to kljub ustreznim odmerkom zdravil ni možno, je potrebno izključiti tudi morebitne hormonske vzroke, aldosteronizem, feokromocitom, hipotirozo….

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani dr.Pirnat,
stara sem 52 let in po dolgoletni terapiji z litijem se mi je vrednost tsh v pol leta zvišala iz 6,2 na 9,4 in nato čez dva meseca na 10,5 (t3 in t4 sta v mejah normalnega), pred osmimi meseci sem imela tudi zadnjo menstruacijo. Počutim pa se v redu, nimam kakšnih težav.
Glede na to, da je moj psihiater trenutno na bolniški, ki zna trajati, me zanima, ali mislite, da bi šla na pregled k tirologu ali naj se posvetujem z drugim psihiatrom.
Bi lahko na pregled prišla k vam? Če ja, mi, prosim, poveste kam lahko pridem?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštova,

kot že rečeno potrebujete napotnico za pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close