Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Ščitnica TSH, T3 in T4

Ščitnica TSH, T3 in T4

Živjo, nikjer nisem zasledila te teme, zato prosim če mi nekdo pomaga pri razumevanju.

Drug teden imam pri zdravnici posvet, do tedaj me pa zanima kaj pomeni izvid. Razumem kaj dela ščitnica in katere so normalne vrednosti, nikjer pa nisem zasledila moje primera.

TSH – 7.19
pT3 – 31
pT4 – 1461

v zadnjem letu in pol sem se zredila za 64kg, pred tem sem bila odbojkašica in sem aktivno tekla. Potem so se mi začele menstrualne težave, kjer nisem imela menstruacije 5 mesecev in mi je ginekologinja dala neke hormonske tablete, potem je bilo ok. Sem shujšala za 32kg in potem so zdaj nastopile večje težave. Utrujenost, nimam menstruacije, neznosni glavoboli, nič ni od mene, občutljiva sem na mraz in ko sem nekje na toplem mi slabo grata… koža se mi lušči in je suha. Jem normalno, 3-5 na dan, po večini solate in meso. Občasno jem čokolade vendar po redko, če se mi že zalušta kaj, jem suho sadje al pa si kej doma spečem… Nevem kaj to pomeni, in kaj pomeni to za moje telo.

Hvala

Spoštvani,

glede na navedeno gre morda za blago premajhno delovanje ščitnicre. Priporočam pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close