Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Vnetje ščitnice

Vnetje ščitnice

Lep pozdrav

Na vas se obračam ker mi stvari niso popolnoma jasne.

Že kakšni dve leti opažam da se počutim slabo utrujeno občutljiv sem na mraz a ne vedno. Ti simptomi so zelo podobni upočasnjenem delovanju ščitnice. Pred kakim letom sem zato odšel k osebni zdravnici. Ta mi je opravila laboratoriske preiskave in vse je bilo normalno. Ker se stanje ni izbolšalo sem šel ponovno k zdravnici in ta mi je dala pregledat ščitniške hormone. TSH je bil malo čez 5. A rekla je da to še ni znak in me poslala domov.
Sedaj imam drugega osebnega zdravnika, prejšnja se je upokojila in pred dvema tednoma sem šel ponovno k njemu zaradi slabega počutja splošne utrujenosti omenil sem mu da sem imel TSH v preteklosti povišan in potipal mi je ščitnico in ugotovil da je povečana oziroma vneta. Tudi sam sem opazil da imam pogosto občutek kot da imam nek cmok v grlu. Simptome pa podobne kot jih opisujejo pri hipotirozi. Zdravnik mi je dal pregledat kri in izvidi ščitniških hormonov so vsi v meji normale. Le pri krvni sliki so bili levkociti 10 torej na zgornji meji

Zdej pa me zanima ali je možno, da imam vnetje ščitnice z zgoraj omenjenimi simptomi in da imam hormone v mejah normale.

Kaj mi svetujete

Spoštovani,

možno je ,da gre za kronični limfocitni tiroiditis (avtoimunsko bolezen ščitnice) in normalno delovanje ščitnice. Priporočam opraviti pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close