Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Testosteron in bolečine v telesu

Testosteron in bolečine v telesu

Pozdravljeni,

pred letom dni sem šel na pregled nivoja testosterona. Rezultat S-testosterona je bil: 5.31ug/L pri referenčnih vrednostih od 1.42 – 9.23. Zdravnica je rekla, da je to v mejah normale. Na telesu pa imam vse znake pomanjkanja testosterona. Majhna poraščenost, po obrazu zelo rahle dlake, ki jih skoraj ni. Tudi spolovilo se mi zdi da se v puberteti ni popolnoma razvilo. Pri športnih aktivnostih ter delu se zelo težko zberem, ne čutim motivacije ter nisem nikoli agresiven. Zadnja leta čutim tudi bolečino v glavi in telesu. Kognitivne sposobnosti so se tako poslabšale, da sem izgubil službo. Bolečina preneha le ko se uležem. Kakšna je oznaka za prosti testosteron? Zanima me ali je možno, da bi na primer poskusil z andro gelom za določeno obdobje in videl, če bi se počutje spremenilo?

Prosim za kakršen koli nasvet. Zaradi stanja v katerem sem se znašel trpim za hudo depresijo.

Lep pozdrav

Spoštovani,

glede na vaše težave je potrebno opredeliti ali gre za pomanjkanje testosterona. Priporočam pregled pri endokrinologu.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close