Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Vpliv scitnicnih hormonov na menstruacijo, razpolozenje in izapdanje las

Vpliv scitnicnih hormonov na menstruacijo, razpolozenje in izapdanje las

Pozdravljeni,
moj problem je ze opisan v naslovu. Naj pa najprej pojasnim situacijo. Stara sem 18 let. Lansko leto pri 17-ih so mi na scitnici odkrili raka. Bila sem operirana in skoraj 10mesecev po tem jemala 100mg Eutyroxa na dan. Moje pocutje je bilo normalno kot pred operacijo, redna menstruacija…vse ok.
Zalomilo se ga je letos junija, ko mi je specializantka narocila naj jemljem samo 75mg na dan. Od takrat nimam redne menstruacije (vsak drugi mesec jo imam), moje pocutje je vsak mesec vsaj 3dni popolnoma na “zenskih hormonih” torej vsem zivim bitjem okoli sebe tecnarim in tezim. In sploh nimam vpliva na to. Pa neglede na to ali bom po tem ta mesec imela menstruacijo ali ne. Razpolozenje tiste min.3 dni niha kot noro. V zadnjem casu pa se se opazila da mi lasje izpadajo prevec. Ne vem ce je to povezano…zato pa se obracam na vas.
Najlepsa hvala za odgovore.
Lep pozdrav.

Spoštovani,

vsekakor je zelo pomembno za kakšno vrsto raka ščitnice je šlo in kakšne so vaše ciljne vrednost TSH.To so vam verjetno povedali na Onkološkem inštitutu. Glede na to je potrebno tudi odmerjati Euthyrox.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close