Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Uravnavanje hormonov

Uravnavanje hormonov

Pozdravljeni,

Težave imam s hormoni, namreč imam diagnosticiran PCOS. Zelo me moti prekomerna poraščenost zaradi katere sem zelo nesamozavestna, vedno me skrbi če sem se dobro depilirala, da ne bo slučajno kdo česa posumil. Ginekologinja mi je povedala, da se lahko testosteron uravnava s kombinirano kontracepcijo, vendar, ker imam migrene z auro to ne pride v poštev. Rekla je, da zato, ker je moje zdravje tako bolj ogroženo, kot pa če imam povišan testosteron in sem pač poraščena in skoraj brez las. Jaz tako ne morem živeti in bi rada, da se to spremeni, ker mi takorekoč ni več do takega življenja. Zanima me ali obstaja kakšna rešitev za to mojo težavo ali obstaja kakšno zdravilo, ki bi bilo zame primerno in bi uravnavalo raven testosterona ali bom večno obsojena na tak izgled?

Zelo bi bila hvaležna za kakšen strokovni odgovor ali odgovor katere punce, ki ima podobne težave in ve kako se spopadati s tem.

Lep pozdrav,
D.

Spoštovani,

Glede zdarvljenja PCOS priporočam posvet z endokrinologom. Zelo dobro zdravilo za zdravljenje PCOS je metformin.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close