Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Pregled ščitnice

Pregled ščitnice

Pozdravljeni,

zaradi zdravljenja neplodnosti me je ginekologinja poslala na hormonske teste (opravila na 3.dan ciklusa). Testi so potrdili PCO sindrom, povečan pa je bil tudi TSH, ki je znašal 5,20 (0,35 – 4,94 mlU/L).
Ginekologinja mi je nato dala napotnico za tirologa, s pripisom, da mi ”koregirajo” TSH na 1,5 -2, saj naj bi bilo to tako za zanositev, kot tudi za nosečnost najbolj optimalno. Ker so čakalne dobe zelo dolge, razmišljam, da bi na pregled odšla samoplačniško. Pred tem bi tudi še enkrat oddala kri, da preverim še T3 in T4. Zanima me, ali je to dovolj, ali dam pregledati tudi protitelesa? Ker sem na progesteronski terapiji (Estima Ge 100 mg 3x na dan, od 16. – 26. dne) me zanima tudi, ali to vpliva na rezultat TSH ali lahko kri oddam katerikoli dan v mesecu.
Naj povem še, da sem že v preteklosti velikokrat razmišljala o pregledu ščitnice zaradi slabega počutja, nenehne utrujenosti, zaspanosti, vrtoglavic in glavobolov. Ravno tako imam težave z zaprtjem in zelo mrzlimi rokami in nogami.
Najlepša hvala za odgovore. Lep pozdrav.

Naja

Spoštovani,

progesteronska terapija na vpliva na določitev TSH. Vsekakor je potrebno opredeliti, ali gre za bolezen ščitnice ali ne. Mejno zvišana vrednost TSH še ne pomeni, da gre za premajhno delovanje ščitnice.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close