Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Radiojod zdravljenje

Radiojod zdravljenje

Pozdravljeni,

Najprej moja zadnja dva izvida
3.8.2017
TSH: 0,008 /0,55-4,78)
FT4: 31,9 mE/L (11,5-22,7)
FT3: 12,6 mE/L (3,5-6,5)

5.10.2017
TSH: 0,01 mE/L (0,59-4,23)
FT4: 74,1 pmol/L (11,3-18,8)
FT3: 30,80 pmol/L (3,79-6,05)

Pri pregledu je klinično hipertirotična, srčna akcija ritmična 90/minuto, tipna difuzno povečana ščitnica tretje stopnje. TSH zavrt, zvišana prosti T4 in prosti T3. Močno zvišana TSH R protitelesa.
Gre za relaps bazedovke.
V prihodnosi bo potrebna aplikacija terapevtske aktivnosti radiojoda.

Za ščitnico se zdravim šele dobra 4 meseca glede na izvide me zanima kakšno bo to zdravljenje z radiojodom če se da določiti glede na izvide – bom v bolnišnici dobila jod (koliko časa se preživi v bolnišnici) ali bo možno ambulantno.
Sicer je napisano da bo v prihodnosti se mogoče da določiti kdaj bi to bilo ali se to gre ko že nekaj časa zdraviš bazedovko neuspešno??
Naslednja kontrola 9.11.2017

Upam, da sem bila jasna 🙂

Hvala za vaš odgovor že v naprej

Spoštovani,

zdravljenje z radiojodom je zelo učinkovit, eleganten in varen način zdravljenja bazedovke. Bolnik poje kapsulo radiojoda. Ta se iz želodca naglo in popolnoma resorbira v kri in nabere v ščitnici. Ker je radioaktiven seva (oddaja žarke).Sevanje poškoduje celice, ki propadejo in prenehajo izločati ščitnične hormone. Delovanje ščitnice se po nekaj mesecih umiri. Pri vas bo radiojod verjetno potreben, ko se neoliko znižajo ravni ščitničnih hormonov.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close