Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Prosti testosteron vrednosti

Prosti testosteron vrednosti

Pozdravljeni,

ali kdo slučajno ve kako vrednosti iz UKC laboratorija pretvoriti v normalne vrednosti? Njihove vrednosti za prosti T so med 31 in 94 pmol/l, ampak to so neke zelo nizke vrednosti, saj so normalne vrednosti bolj med 200 – 800 pmol/l. To niso neposredne vrednosti prostega testosterona v krvi, ampak reagenta oz. ali so to vrednosti razredčene krvi ali kako?

Hvala!

Lp

Spoštovani,

informacije glede metode določanja prostega testosterona in normalne vrednosti boste dobili v laboratoriju, ki preiskavo opravlja.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Zdravo, tudi mene zanimajo vrednosti testosterona izmerjenega v UKC LJ.. S-TESTOSTERON CELOKUPNI 9,60 nmol/L, S-Prosti testosteron 39,0 pmol/L. Nenehno me bolijo testisi, opravil UZ, PSA, ki je v mejah normale. Star sem 33 let, kar naenkrat huda utrujenost, velik upad mišične mase, zaprtost, ki je nikoli ni bilo, odpadanje las, dlak.. Slabša koncentracija, spomin. Slab libido, prej nikoli. Odsotnost jutranjih in spontanih erekcij. So izmerjene vrednosti testosterona v redu? Opravil še hitri ACTH test: S-Kortizol 0 min. 298 nmol/L, S-Kortizol 30 min 516 nmol/L.
Prosim za odgovor, ker bi rad odkril vzrok zdr. težav.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
izvid hitrega ACTH testa je ustrezen. Vrednosti testosterona žal ne morem komentirati, ker ne vem katera metoda je bila uporabljena in kakšne so referenčne vrednosti.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close