Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Koliko Novothyrala?

Koliko Novothyrala?

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč , imam kronično vnetje ščitnice hipotorozo in trenutno jemljem Euthyrox en dan 250 , vsak drug dan pa 275 izmenjaje.
V naslednjih dneh bom spet začel jemati Novothyral (po 2 letnem premoru ), pa me zanima koliko bi bila po vaše primerna doza : moji trenutni izvidi ob zgoraj napisani terapiji euthyrox-a( 250/275 izmenjaje) pa so :
S-TSH: 0,87 ( 0.35 – 4,94)
S-f T3 4,22 (2.63 – 5.70)
S-f T4 13,93 ( 9,01 – 19,05)

Ne vem ali bi jedel 200 mg Novothyrala dnevno ali 250 Mg (ali celo 150 sam to je že res minimum), ker ima na 100 mg Levothyroxyna , še 20 mg Liothyronina , Vem, da bi moral to odločiti tirolog , vendar trenutno ni možnosti posveta z njim!!!

Pred leti , ko mi je že tirolog spremenil terapijo je bila sicer sprememba iz 200 mg Euthyroxa kar na 200 mg Novothyrala, samo to mi je malo velika doza glede na to da je na vsakih 100 levothyroxina še 20 mikrograma liothyronin-a, da bi bila menjava po dozi kar 1:1 , kot je bilo takrat( pri terapiji Euthyrox 200 dnevno sicer)

Hvala za pomoč.

Spoštovani!

Glede na to, da imate ob jemanju Euthyroxa povsem normalne vrednsoti TSH in ščitničnih hormonov ne vidim razloga za uvedbo Novothxrala.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close