Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje ketoni

ketoni

Spoštovani!
Upam, da mi boste lahko odgovorili. Kadar sem pod stresom, takrat nimam apetita in potem tudi shujšam. Ravno v času, ko sem bila pod stresom sem imela zdr. pregled pri medicini dela: v urinu so Ketoni 4 (0poE). Glukoza v krvi je v normalnih mejah: 5,6. Osebni zdravnik me je ponovno napotil v lab. dati vodo, in bom šla v prihodnjih dneh.
Kaj pomeni št. 4 pri ketonih – ali je to že zaskrbljujoče? Čeprav je minilo že nekaj časa od tistih stresnih dni opažam, da imam še vedno zelo večkrat suhe ustnice oz. usta, tudi kmalu potem ko pijem npr. vodo in tudi lakoto čutim pogosto, ko pojem nekaj malega je že bolje, potem pa kmalu spet lakota. Ali bi lahko to pomenilo, da so mogoče ketoni še vedno prisotni? Kaj lahko sama storim? Prosim pa tudi za odgovor, kaj lahko pričakujem pri zdravniku, če bodo ketoni še vedno prisotni – kakšno je potem zdravljenje? Od katere vrednosti (številke) naprej je treba pričeti z zdravljenjem?
Na internetu so informacije o tem, če so povišani tako ketoni kot glukoza, ne najdem pa informacij o tem, če so povišani samo ketoni. Jaz pa želim čim več vedeti o tem. Vem le to, da se ketoni pojavijo, ko telo strada. Pri meni pa velja, da kadar sem pod stresom, nimam apetita.
Nimam drugih zdr. težav.
Za odgovor se vam že vnaprej lepo zahvaljujem.
Lep pozdrav.

Spoštovani!

Zvišane vrednosti ketonov v urinu so verjetno posledica negativnega metabolnega stanja (hujšanej, slab apetit… ).

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close