Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Izpadanje las

Izpadanje las

Pozdravljeni!Ker vem dw ste na svojem podrocju strokovnjaki,bi vas prosila za eno pomoc…
Kaka 2 tedna mi fuuull izpadajo lasje 😔se ze vidi razlika najbolj,ko nardim cop 😔😔😔
Ceprav mam odspredaj veliko malih lask,pa vendar tudi kaksen krajsi izpade zraven…danes zjutraj sem sla dejansko stet lase na krtaci…dobrih 60! Bog ne daj da umijem glavo 😣
S cim bi si lahko pomagala? Nocem ostati brez las….
Hvala!

Spoštovani!

vzroki za izpadanje las so zelo različni. Morda gre za sezonsko izpadanje ali druge vzroke o katerih je bilo na tem forumu že veliko napisanega.

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!
Zaradi močnega izpadanja las bi morala k endokrinologu,pa vendar bi morala čakati precej časa na pregled..In me je strah da bom do takrat plešasta..
Zato bi rada šla samoplačniško preveriti hormone..Prosim za Vašo pomoč,katere hormone naj mi pregledajo,da bom dobila neko sliko glede mojega hormonskega stanja?
Estrogen
Progesteron
Testosteron
Dhea
Kortizol
Šcitnica….

Kaj od tega?oziroma kaj bi zraven tega svetovali tudi vi??

Spoštovani!

Pri prekomernem izpadanju las bi bilo morda potrebno izključiti funkcionalno androgenizacijo (PCOS). Priporočam določiti FSH, LH, estradiol, testosteron, DHEAS in kortizol. Rezultate testov je sicer vedno potrebno vrednotiti skupaj z anamnezo, kliničnim pregledom in izvidi drugih preiskav

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close