Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Nadledvična žleza in ščitnica

Nadledvična žleza in ščitnica

Spoštovani!
Lepo vas prosim za vaš nasvet in mnenje. Sem že več kot štiri leta pri endokrinologu, ki so mi ugotovili, da mi ne delajo nadledvična žleza. Jemljem tab. Kortizo Zjutraj 10 mg, ob 13 uri 15 mg. in ob 17 uri 15 mg. Sedaj, ko sem imela kontrolo so mi opravili test za ščitnico, ker sem povedala kako se počutim. Počutim se zelo utrujeno, zaspano, kot, da bi me luna nosila, sem brez volje v depresiji in še in še bi vam lahko naštevala. Ugotovili so mi, da imam Hipotirozo. Dobila sem zdravila Euthyrox 25 mg. 1x na dan. Sedaj imam zopet za oddati kri za pT4. Endokrinolog mi je povedal, da bom morala po vsej verjetnosti zvišati odmerek zdravila. Mene zanima, kaj je sploh ta diagnoza Hipotiroza? Ali se lahko rediš od teh zdravil? Že itak sem se zelo zredila od Kortizola tako rekoč sem napihnjena od Kortizola. Ali lahko s to diagnozo, da grem na operacijo? V kratkem imam UZ vratu tako je napisala endokrinologinja. Lepo vas prosim, če bi mi lahko obrazložili kaj pomeni ta diagnoza glede ščitnice in lepo prosim za vaše mnenje.
Hvala vam in vas lepo pozdravljam

Spoštovani!

Hipotiroza je sinonim za premajhno delovanje ščitnice. Gre za sindrom (skupek simptomov in znakov), ki nastane zaradi pomanjkanja ščitničnih hormonov v telesu. Opredeliti je potrebno vzrok za hipotirozo ( najpogosteje jo povzroča kronični avtoimunksi tiroiditis Hahsimoto). Hipotirozo zdravimo t dodajanjem ščitničnega hormona tiroksina (Euthyrox).
Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close