Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Nizka raven testosterona

Nizka raven testosterona

Pozdravljeni!

Eno leto nazaj sem zaradi pomanjkanja libida, nizke koncentracije in fokusa, utrujenosti in preprosto povedano dokaj depresivnega počutja po nasvetu osebnega zdravnika opravil meritve hormonov. Star sem 37 let, brez zdravstvenih problemov, nekadilec, rekreativni športnik.

Rezultati:

S-TSH 2,08 ( ref. 0,27-4,2)
S-Estradiol 60 ( ref. 129-135 pmol/L) Tu je raven prenizka oziroma ali raven estradiola pri moških ni tako pomembna?
S-Testosteron 11,3 ( ref. 9.9 do 27,8)

Osebni zdravnik je bil mnenja da je vse v redu in ni razloga za skrb.

Pred dvema tednoma sem ponovno opravil testiranje, saj se počutje v enem letu ni izboljšalo, kvečjemu obratno.

Raven testosteron tokrat S-Testosteron 8,86 ( ref. 8.6-27.0), torej zelo blizu spodnji sprejemljivi meji. Obenem se je pokazalo da se mi raven testosterona zmanjšuje.

Kaj menite o rezultatih in ali obstaja možnost da grem na nadomestno hormonsko terapijo le toliko časa da se ugotovi ali je za moje simptome( nizek libido itd.) kriv testosteron? Ali je potrebno počakati da mi raven pade pod sprejemljivo mejo?

Spoštovani!

Glede na navedene izvide je možno, da gre za hipogonadizem. Priporočam pregled pri endokrinologu.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close