Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Vzrok za hormonske motnje

Vzrok za hormonske motnje

Pozdravljeni!
Zanima me, ali mogoce moji simptomi kazejo na disfunkcijo hipofize?
Stara sem 27 let, 3 leta nazaj so se mi zacele tezave z pridobivanjem teze ter panicni napadi brez kakrsnega koli psihicnega vzroka. Po nekaj boja mi je uspelo priti do tirologa(takrat so se simptomi zboljsali, v cca 2 mesecih mi je teza padla za priblizno 15kg) in so mi postavili diagnozo kronicnega vnetja-scitnica je namrec povecana. Takrat sem naredila tudi hormonske preiskave pri ginekologu, ki niso pokazale nic. Priblizno leto in pol nisem imela tezav, imela sem svojo normalno tezo, napadi v paniki kontrolirani oz samo v spanju potem sem pa cca leto nazaj zacela pridobovati tezo ter tudi psihicno se je poslabsalo. Zaradi suma na cushingov sindrom ter zelo povecane vrednosti TSH me je zdravnik napotil h endokrinologu ter tirologu. Endokrinolog je odkril latentno hipotirozo in policisticne jajcnike(ginekologinja na ultrazvoku ni opazila mocnih simptomov), tirolog pa mi je predpisal Euthyrox50mikrogramske tablete. Ker se je moje stanje kljub jemanju tablet spet poslabsalo(nekontrolirani napadi, utrujenost, pridobivanje teze) smo opravili teste, TSH je bil povecan kar je pomenilo, da tablete ne delujejo. Povecali smo dozo, vendar po 2 mesecih povecane doze ne opazim nobenega izboljsanja. Odkar so se mi zacele te motnje sem se mocno poducila glede metabolizma. Malo sem raziskala kako hipofiza deluje ter kaksne posledice ima na metabolizem in me zanima ali bi moje hormonske motnje lahko nakazovale na disfunkcijo. Glede na nepopolne vrednosti na izvidu endokrinologa(FSH, LH, TSH) sem pomislila da bi lahko bilo to. Tudi nekaj drugih simptomov nedelovanja hipofize se pojavlja pri meni.
Najlepsa hvala za odgovor!

Spoštovani!

Glede na navedeno menim, da pri vas ne gre za bolezen hipofize. Zvišane vrednosti TSH ob jemanju Euthyroxa zaradi hipotiroze po Hashimotovem tiroiditisu, kažejo, da je odmerek Euthyroxa premajhen. Priporočam povečati odmerek in kontrolirati TSH in hormone.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Najlepsa hvala za hiter odgovor!
Pri tirologu sem imela pregled oktobra, po prejetem izvidu endokrinologa sem se poskusila narociti nazaj na polikliniko v ljubljani(hitra napotnica), vendar so mi poslali napotnico nazaj zaradi predolgih cakalnih vrst.
Zanima me, ali bi mi lahko priporocili ambulanto, kjer so cakalne vrste krajse?
Zelim vam lepe praznike

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Žal so čakalne dobe v vseh tiroloških ambulantah pri nas dokaj dolge. Določitev TSH in hormonov lahko opravite tudi pri izbranem zdravniku družinske medicine.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close