Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Metformin – PCOS

Metformin – PCOS

Pozdravljeni,

dve leti nazaj sem začela hoditi na preiskave zaradi aknavosti, blagih odstopanj menstruacij, sedaj pa imam še težave s prekomerno poraščenostjo. Glede na izvide imam PCOS, imam povišan testosteron in ostali hormoni niso ok…V glavnem, 6 mesecev sem jemala metformin, nato so mi naredili spet teste in kasneje sem na svojo roko zaradi stalnega neugodja v trebuhu, prenehala jemati metformin (1000mg dnevno).

Ko sem dobila izvide ni bilo videti nekih izboljšav, napisali so naj še naprej jemljem metformin v največji dozi kolikor še zdržim glede na stranske učinke. Zdaj pa me zanima, ker sama v pol leta jemanja metformina nisem opazila kakšnih sprememb in sedaj že 6 mesecev ne jemljem teh zdravil, razmišljam, da bi spet začela, da si morda ne delam škode, ker ne jemljem…ampak razmišljam o stavku, ki so ga napisali, da naj jemljem v največji dozi dokler še zdržim glede na neželene učinke in to naj bi bilo 2000mg pri PCOS-u (niso pa oni tega napisali). Meni osebno pa so prvič predpisali 1000mg, kaj menite bi bilo dobro, da grem torej počasi na 2000mg in bo bolje učinkovalo, ker je večji odmerek? Verjamem, da je težko za tujega pacienta nekaj pisat, ampak žal na dom dobim le take izvide brez pretiranih pojasnil, osebna zdravnica pa sama pove, da nima znanja o tem, da bi mi pomagala.

LP

Spoštovani!

Navadno pri PCOS pričnemo z metformin 2 x 500 mg dnevno in odmerke povečujemo do 2 x 1000 mg dnevno.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close