Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Hashimoto in hipoehogen nodus

Hashimoto in hipoehogen nodus

Spoštovani!

Po večletnih simptomih, ki so kazali na ščitnično obolenje, TSH pa je bil v mejah normale, sem se odločila za samoplačniški UZ, na katerem je dr. odkrila vnetje ščitnice oz. Hashimoto virus. Težave so se od jeseni lani zelo stopnjevale. Glede na izvid me je osebna zdravnica napotila na NM (Poliklinika). TSH je bil marca 3,81. Moje počutje se je občutno slabšalo; slabosti, vrtoglavica, fizična izčrpanost, nezmožnost koncentracije, kašljanje, hripavost, izpadanje las in še bi lahko naštevala…. Ker sem na polikliniki dobila datum šele v dec. 2017, sem se odločila, da samoplačniško obiščem tireologa.
Izvid tokrat: TSH 5,91, T4 13,63… Na UZ je ščitnica spremenjena kot pri kroničnem vnetju, v levem režnju je hipoehogen nodus v velikosti 1,4cm. Začne naj z jemanjem Euthyrox 25 1tbl./dan. Opravi naj še scintigrafijo ščitnice s pertehnetatom.

Moje vprašanje je, kako nujna je scintigrafija? Ali sem upravičena do pregleda pri vas kaj prej kot šele decembra? Z euthyrox sem začela danes, skrbi pa me nodus. Ali težave s hripavostjo in kašljem predstavlja nodus ali povečana ščitnica, ker je namreč zelo nadležno, saj se ne morem niti pogovarjati normalno… bolna nisem, kašelj, hripavost in občutek cmoka v grlu so prisotni že celo zimo, je pa ves čas slabše.

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.
Sanja

Spoštovani!

Glede na velikost gomoja (1,4 cm) je vzrok za hripavost in kašelj iskati drugje. Večina gomoljev v ščitnici (več kot 90%) je nenevarnih.-

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close