Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Tsh v nosečnosti

Tsh v nosečnosti

Spoštovani,
imam hipotireozo po preboleli bazedovki in terapiji z radiojodom pred 10 leti; sedaj sem noseča sem 7 tednov z dvojčki (ivf postopek). V četrtem tednu je bil moj izvid naslednji:
tsh: 3,58,
T4: 14,33
T3: 3,16
jemljem Euthyrox 125mcg.
Zanima me ali je odmerek Euthyroxa ustrezen in kdaj naj ponovno kontroloram ščitnične hormone?
Hvala za Vaš odgovor. Lep pozdrav, Tina

Spoštovani!

Glede na navedeno je odmerek Euthyroxa ustrezen. Priporočam kontrolo TSH v drugem in tretjem trimesečju nosečnosti in nato dva meseca po porodu.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!

Zaradi premajhnega delovanja ščitnice jemljem eltroxin 125 na dan že 2 leti. Januarja so bile moje vrednosti v redu, TSH okoli 2. Danes sem ponovno naredila test in je vrednost TSH narasla

S-TSH 0.35 – 4.94 6.31 H

S-T4 Prosti 9.01 – 19.05 pmol/L 18.38

S-T3 Prosti 2.63 – 5.70 pmol/L 3.68

Ker sem v postopku IVF me zanima, če lahko opravim prenos. Zanima me tudi če in koliko naj zvišam odmerek.

Hvala za pojasnila,

Ema

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Glede na predviden postopek IVF in zvišan TSH (6,31 mE/l), priporočam zvišati odmerek Euthyroxa na 150 ug dnevno in kontrolo TSH in hormonov čez mesec dni.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani, hvala za odgovor. Imam še eno vprašanje – je možno, da se je TSH povišal zaradi jemanja estrofem (3x2mg)? Zjutraj na tešče vzamem eltroxin, čez 1/2-1 uro pa prvo tableto estrofema – bi to lahko motilo absorpcijo eltroxina?

Lep pozdrav,
Ema

Spoštovani!

Glede na opis jemanja zdravil estrofem ne moti resorbcije Eltroxina.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close