Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje hiperparatiroidizem

hiperparatiroidizem

Lep pozdrav,

po povsem naključnem obisku laboratorija in odvzemu krvi, sem opazil prekoračene vrednosti kalcija v krvi (215-2.55 mmol/l, sam imam 2.8) in proteionov v krvi (65-80, sam imam 83). Rekel sem si da verjetno s tem ni nič narobe in da bom zadevo rešil z zmanjševanjem kalcija v prehrani. Za vsak slučaj sem se vseeno odločil za obisk zdravnice, ki je dejala naj me nič ne skrbi, saj kalcij ni pretirano povišan in da so lahko vzrok le-tega lahko tudi moje težave s sklepi. Čeprav sem si oddahnil, sem vseeno na lastno pest začel raziskovati vzrok povišanega kalcija in na koncu prišel do diagnoze – hiperkalcemija, ki vodi v hipertriodizem. In kot navajajo spletne strani in raziskave o tej tematiki, se je večina simptomov ki jih obeležujem zadnje obdobje sestavila v sestavljanko, sem prišel do sklepa, da sem tudi sam postal pacient hipertriodizma, in sicer povečanega delovanja ene (ali več) od štirih obščitničnih žlez in da je daleč najbolj optimalen način (in dokaj enostaven) odstranitev malignega tumorja.

Kakorkoli, kakšno je vaše mnenje? Samoplačniške vrste za endokrinologa so neverjetno dolge (tudi do štirih mesecev), do takrat pa bi rad slišal čimveč različnih mnenj, ker časi so očitno taki, da se je treba sam poučit o bolezni zavoljo neresnosti zdravnikov.

Je koristno tesitrati še kakšne druge parametre (kot pth, vitamin d), da se povsem prepričan in da endokrinologu prisrkbim čimveč podatkov?

Najlepša hvala za odgovor!

Spoštovani!

Vsekakor priporočam dodatno opredeliti zvišano raven kalcija. Priporočam določiti iPTH, vitamin D in korigiran kalcij v serumu.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close