Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Ščitnica

Ščitnica

Spoštovani!
Pred 6,5 leti sem bila zdravljena z radioaktivnim jodom.
Trenutno imam terapijo Eutirox 75/dan.
Ker se ne počutim najbolje (suha koža, utrujenost, naraščanje teže kljub pravilni prehrani, občutek tujka v grlu pri požiranju – tudi sline…) ter na pogled imam malenkost povečano ščitnico (golšo) mi je zdravnica ponovno naredila krvne teste.
TSH 3,2 (0,27-4,2)
T3 3,86 (3,1-6,8)
T4 17,73 (12,00-22,00)

Zanima me, ali svetujete povečanje odmerka Eutirox -a?
Lp, Rose-86

Spoštovani!

Glede na navedeno pri vas povečanje odmerka Euthyroxa ni potrebno.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani
Pred tremi meseci mi je zdravnica v laboratorijskih izvidih ugotovila naslednje parametre
TSH 5.83
T3 4,0
T4 10,6.
Postavila mi je diagonozo HIPOTIROZA in uvedla Euthyrox25 mg, ter me poslala v ambulanto za bolezni ščitnice.
V omenjeni ambulanti mi je zdravnik opravil UZ ščitnice (ščitnica je nekoliko povečana, neenakomerno lisasto hipoehogena, bolj prekrvavljena. V desnem režnju je na sredini dorzalno nakazan hipoehogen nodus velik 8 mm, prekrvavljena enako kot ostala ščitnica)
lab: TSH 2.45 T3 3,0 T4 13,4 TSI 0,3
Postavljena diagnoza AVOIMUNA HIPERTIROZA..,nadalje napisano Nadaljuje naj z jemnajem Athyrazol 2×1 še 1 mesec, nato naj jemlje 1.5 tbl dnevno
Prosim za razlago zakaj je zdaj hipertiroza, če sem tri mesece jemala zdravila za hipotirozo
Najlepša hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Glede na navedeno gre verjetno za napako v izvidu. Priporočam preveriti zvid. Glede na navedene izvide jemanja Athyrazola ne priporočam.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close