Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje izvid po operaciji ščitnice

izvid po operaciji ščitnice

Pozdravljeni,

prosim, če mi razložite strokovni izraz zapisan v izvidu:
papilarni karcinom, velik 1,5 cm, z multicentričnim žariščem, omejen na ščitnico, s področjem žariščne vaskluarne invazije.

Kaj pomeni izraz z multicentričnim žariščem in kaj izraz žariščna vaskluarna invazija?

Hvala za odgovor

Spoštovani,

glede na navedeni izvid gre za papilarni ca ščitnice, ki je omejen na žlezo, vrašča pa v žilne strukture. Verjetno ste že v obravnavi pri onkologu, ki vam bo podal dodatne informacije.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!

Nisem odpirala nove teme, bom kar tukaj postavila vprašanje.
Na UZ so mi odkrili 2,2×1,6×1,8 cm vekuj hipoehogen nodus. citološki izvid je pokazal papiralni karcinom. Na UZ niso videli patoloških bezgav.
24.3. sem bila operirana pri dr.Hočevarju na OI. opravljena je bila totalna tiroidektomija.
En dan po operaciji so pogledali kri še za kalcij in me spustili domov.
Za doma sem dobila analigin za bolečime, fragmin proti strjevanju krvi in pa Euthyrox 100 mg dnevno.
Ker ima kontrolo šele 6.4. me zanima ali je običajno, da dobiš Euthyrox že kar po operaciji, ker takole ob prebiranju na spletu sem nekako zasledila, da dobiš zdravilo šele po jodiranju.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Pri vas so odstrnili ščitnico v celoti, zato je potrebno dodajanje tiroksina (Euthyrox) že takoj po operativnem posegu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close