Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje OSTEOPOROZA

OSTEOPOROZA

Spoštovani!

Sem 60-letni moški in žal človek tiste vrste, ki se ga loteva več bolezni. Imam hudo osteoporozo in posledično več zlomov vretenc hrbtenice. Redno sem spremljan pri endokrinologu v UKC LJ in redno jemljem predpisano terapijo. Pred enim mesecem pa so mi po preiskavi z MR še en sveži zlom vretenca.

Žal imam težave tudi z astmo, kar zahteva svojo terapijo, to je jemanje Symbicort 320ug 2×1 vpih, in Ventulin pršilko po potrebi.

V vseh gradivih o osteoporozi je zaslediti, da zdravila za astmo v večjih odmerkih lahko povzročijo poslabšanje le-te. Zanima me, ali so ti moji odmerki zdravil za astmo previsoki in lahko škodijo ali pa so še na ravni, kjer še ne morejo vplivati na poslabšanje osteoporoze?

Pred približno enim mesecem mi je psihiater predlagal, da bi za 6-12 mesecev jemal antidepresiv Cipralex 10mg.
Ker so antidepresivi tudi na seznamu nevarnih zdravil pri osteoporozi ga za zdaj še nisem jemal. Ali je jemanje varno?

Za vaše odgovore vnaprej zahvaljeni!

Spoštovani!

Menim, da inhalacijski kortikosteroidi v običajnih pdmerkih ne poslabšajo osteoporoze. Tudi jemanje Cipralexa je varno.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close