Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Poraščenost,kako odstraniti?

Poraščenost,kako odstraniti?

Pozdravljeni!
Vem da je veliko teh tem, ampak nekako ne najdem rešitve za sebe, vendar prosim glede na moj problem poskusite svetovati nekaj, ne samo obisk zdravnika.
Sem stara 17 let, z »redno« menstruacijo, to pomeni da jo imam zadnje čase že vsak mesec vendar mi včasih zamudi kakih 2-4 dni, kar pa ne vem če se šteje med redno ali ne redno menstruacijo.
Moj problem je sledeč, sem prekomerno poraščena. Noge in pazduhe si brijem od 13 leta in sedaj ko si noge pobrijem se mi vidijo črne pikice(pa čeprav je sveže pobrito) in so vedno bolj goste. Kasneje sem si začela briti tudi stegna saj so iz gledala kot moške ker so bile dlake tako dolge in temne. Brijem si tudi bikini predel ker pa je nenormalno kako so tam dlake močne in goste, ko si jih pobrijem se že čez 2 dni vidijo drobne dlake(da je predel črn), sem že poskusila depilacijske kreme ki pa ne pokažejo večjega efekta.
Na rokah imam tudi goste temne dlake, katere si pa nisem še upala pobriti vendar razmišljam da bi si jih odstranila z depilacijsko kremo. A je vredu odločitev?
Tudi nad zgornjo ustnico imam črne dlake ki jih tedensko pulim z pinceto, vendar tudi na licih imam dolge dlake ki jih belim, ampak to ni rešitev.
Problem je še sledeč, nad trtico imam tudi dlake ki so kar vidne, pod popkom imam zelo zelo temne dlake, nad popkom poteka črta dlak ki so tudi temne, tudi po ritnicah imam dlake in tudi med njimi.
Zanima me kako naj jih odstranim, saj mi vse to zbija samozavest. V kopalke se enostavno ne morem oblečt, tudi krilo je zelo velik problem saj preden ga želim oblečt moram eno uro bit v kopalnici da odstranim tisti vidni predel.
Naj se kdo živi v mojo kožo, kako bo spoznal fanta in čez čas če bi hotela se tudi intimno spoznat, ampak kaj več ne more bit, ker sem poraščena tako da me je sram. Kako naj si jih odstranim na intimnih predelih, z britvico? Ker pa kakšna koli depilacija v salonu ali doma ne pride v poštev ker ne zdržim te bolečine(ker sem si z epilatorjem poskusila na stegnih in nisem opravila niti pol dela in sem že nehala).
Vem da morem obiskat endokrinologa in opraviti test moških hormonov, ampak dokler ne pridem do tja mi prosim pomagajte kaj naj naredim.
Psihično ne zdržim več ker me moti, moti me to da se brijem, depiliram a zaman ker se vse takoj vidi.
Še enkrat prosim pomagajte mi, kaj je najboljša rešitev za odstranjevanje dlak na intimnih predelih(spolovilo, med ritnicami in ritnice), roke ter bikini predel??

Spoštovani!

Verjetno je najboljša laserska depilacija-

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni sem 13 letnik in sem si večkrat obril noge.
Sedaj jmam dlake trde in dolge ponekod rcne pikice, sram me js ko imam kratke hlače. Depiliral se ne bom je se kaksna resitev

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

poraščenost pri moških je normalen pojav. Menim, da odstranjevanje dlak ni potrebno.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close