Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje hipotiroza po vnetju

hipotiroza po vnetju

Pozdravljeni,
bila sem na pregledu v ambulanti za b. ščitnice na kl. za nuklearno med. v Lj. Danes sem prejela izvid, ki ga ne razumem povsem.
TSH: 8,14 (0,55-4,78) antiTG:122kE/L (do 60)
FT4: 13,9 (11,5-22,7) antiTPO: več kot 1300,0 (do 60)
FT3: 4,5 (3,5-6,5) recovery 91% (79 – 130)
Tg: 6,9 (0,5-58)
UZ ščitnice: žleza je primerne velikosti, homogene in hipoehogene strukture. V srednjem delu D režnja je izoehogen nodus (0,3X0,4X0,5cm), v L režnju pa nehomogen nodus (0,7X0,7X0,9 cm)
SCintigram šč. stehnecijem: D reženj kopiči enakomerno, nodus L pa nekoliko slabše.
Zdravnica predlaga jemanje EuthYrox 2m mikrog dnevno (14 dni), potem pa 50 do kontrole (aprila).
Zanima me – kaj vi menite o jemanju zdravil ob takem izvidu. V izvidu ne razumen kaj pomenijo anti TG in TPO ter recovery. Tudi izraz nodus mi je nepoznan.
Hvala in LP.
L

Spoštovani!

Glede na navedeno gre pri vas za blago hipotirozo (premajhno delovanje ščitnice) zaradi avtoimunskega vnetja žleze. Protitelesa antiTg in antiTPO so namreč označevalcev avtoimunskega vnevnetja žleze. Tiroglobulin (Tg) je neke vrste tumorski označevalec. Normalen Recovery pa pomeni, da je vrednost TG natančno določena.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close