Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje spremembe TSH

spremembe TSH

Pozdravljen,

prosim za vaš nasvet glede mojega stanja. Imam zmanjšano delovanje ščitnice in jemljem zdravila že 8 let, Tsh sem do junija imela urejen (0,94)z dozo izmenično 100 in 125 mikrogramov, T3 sicer vedno na spodnji meji, a razen občasnega zaprtja nisem imela težav.v novembru pa se mi je nenadoma prebava čisto ustavila in sem se šla samoplačniško kontrolirat (TSH 97, T3 IN T4 POD MEJO). sumila sem, da sem zamenjala tablice eutyroxa in en mesec namesto vsak dan 100 in dvakrat na teden 125, sem jemala vsak dan le 25 in dvakrat na teden 125. Najprej so mi naredilu ut in dvignili dozo na 150, vendar sem čutila zbadanje okrog srca in so mi znaižali na 125. Dvakrat sem bila na urgenci zaradi omedlevice in visokega pritiska (dobila sem zdravila za pritisk), vsako noč me muči grozna nespečnosti, celo noč ne zatisnem oči in to vsako drugo noč. po enem mesecu sem ponovno kontrolirala tsh in je bil 0,02. Moja zdravnica mi je samo sporočila, da znižam dozo na 100 in kontrolo v aprilu. Zanima me, ali bi bilo potrebno narediti še kakšne preiskave? Prav tako vas prosim za nasvet glede fizične aktivnosti, pred tem sem hodila v hribe, fitnes, zdaj pa ne vem kako in koliko se lahko rekreiram, Trenutno sem 4 ure na bolniški.Stara sem 50 let in 6 let v meni (brez značilnih težav, ki jih prinaša klimakterij). To leto je bilo v službi kar stresno.
Za odgovor se vam iskreno zahvaljujem
lp

Spoštovani!

vsekakor je potrebmo opredeliti ustreznost odmerka Euthyroxa. Trentno je res najustreznejše nadaljevati z Euthyrox 100 ug dnevno (redno zjutraja na tešče) in i mesecekontrolirati TSH čez dva do tri mesece.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Hvala za odgovor. Prosila bi še napotek koliko sem lahko aktivna…smučanje, fitnes.
Muči me nespečnost in stiskanje v levem delu prsnega koša. To se mi dogaja zvečer.
Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Zmerna telesna aktivnost je pri vas koristna.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljen,
ponovno se vam oglašam.
Tako kot mi je bilo rečeno, sem odmerek zmanjšala in zdaj Jemljem eutyrox 100. Zadnji izvid -samoplačniški je tak; Tsh je 0,12, t3 in t4 v mejah normale. Težave imam ponoči, saj me takoj ko zaspim zbudi čuden občutek okrog srca in potem ne morem več zaspati , tudi podnevi imam občutek stiskanja okrog srca.

Kontrolo imam šele aprila Ali je potrebno odmerek zmanjšati?

Lp

Spoštovani!

Glede na znižan TSH 0,12 mE/l je odmerek Euthyroxa še vedno prevelik. Priporočam Euthyrox 5 x tedensko 100 ug, dvakrat tedensko 50 ug in kontrolo v aprilu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Hvala za odgovor. Medtem, ko sem cakala na vas odgovor, mi je osebna zdravnica preflagala, da jemlem 75 mikrogramov na dan. Ali se vam zdi premalo? Stiskanje okrog srca se je malce umirilo.
V naprej hvala za odgovor.

Spoštovani,

morda bo Euthyrox 75 ug dnevno zadostovalo.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close