Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Tumor ob ščitnici in dva nodusa v ščitnici

Tumor ob ščitnici in dva nodusa v ščitnici

Pozdravljeni!

Imela sem UZ vratu, kjer so mi našli tumor ob ščitnici in dva nodusa v ščitnici. Napotena sem bila k endokrinologu, ki je ponovno opravil UZ, kjer je bilo vidno: oba ščitnična režnja sta sicer normalne velikosti, mestoma neehogena z lisastimi področji, sploh v srednjem in zg. delu. Desni reženj meri 1,5×1,6×3,4 cm. V desnem režnju je blago hipoehogen nodus, z anehogenim halojem, ki meri 6x4x7 mm. Levi reženj meri 1×1,5×3 cm. V levem režnju je izo do blago hipoehogen nodus z anehogenim halojem, ki meri 3x3x3 mm. Pod spodnjim polom levega režnja ščitnice, ob karotidi je homogeno področje, ki meri 6x7x11 mm.

Na UZ vratu še je navedeno, da je levo kavdalno od levega režnja ščitnice vidna tumorska formacija velikosti 1,3×0,9×0,5 cm, ki leži v predelu anatomske regije ob ščitnici. Endokrinolog me je napotil v laboratorij, kjer so mi odvzeli kri za osnovne biokemične preiskave in kontrolo kaliotropne osi. Izvidov še nimam.

Naj povem, da sem stara 33 let, imam 53 kg, visoka sem 169 cm. Enkrat sem rodila naravno, druga nosečnost se je končala s splavom (odmrtje ploda v 10. tednu), tretja nosečnost pa se je končala s carskim rezom.

Že dve leti se mi pojavljajo različne težave, boleči sklepi prstov rok, komolci, ramena in hrbtenica, izguba moči, konstantna tiščoča bolečina (že več kot pol leta) v predelu trebuha pod desnim rebrnim lokom, rahle otekline prstov na rokah ter suha, rdeča in luščeča koža členkov (že več kot dve leti, neglede na letni čas), utrujenost, slaba koncentracija in spomin, utrujenost in nespečnost, razdražljivost in anksioznost, občutek pijanosti pri hoji in vožnji, slabosti in vrtoglavice, pospešen utrip v mirovanju, pogosto izmenjavanje vročina-mraz, sum na Raynoudov fenomen, pogoste diareje, zelo suha in srbeča koža, kljub negovanju, izguba apatita, težko se zredim, zelo pogosto boleče grlo in občutek cmoka v grlu itd, prav tako me v predelu ob ščitnici dostikrat zagrabi krč, ki popusti, če si s prstom pritisnem na mesto krča in istočasno pogoltnem slino. Že dalj časa (cca. 3 mesece) opažam bolečino med levo dojko in pazduho, vendar ni ničesar zatipati.
Prav tako imam že od nekdaj neredne menstrualne cikluse, prvo nosečnost smo po dveh letih truda dosegli z drilingom jajčnikov in odstranitvijo pregrade ter ciste na jajčnikih. V tretji nosečnosti sem bila hospitalizirana zaradi suma na ledvične kolike.

Zaradi bolečin v hrbtenici sem imela tudi RTG hrbtenice, kjer je bila vidna začetna artroza ledvenega dela.

Naj povem da sem bila tudi pri gastroenterologu, kjer čakam na kolono in gastroskopijo (zaradi pogostih drisk, krčev in tiščoče bolečine v trebuhu pod desnim rebrnim lokom). Prav tako so mi zaradi te bolečine v trebuhu opravili Uz trebuha, kjer ni vidnih posebnosti, razen ptotičnega žolčnika in nefroptoze desno.

Bila sem tudi pri revmatologu, zaradi težav s sklepi in mišicami, kjer zaenkrat čakam emg zg. okončin, imunoserološki skrining Raynauda in fotosintenzivnosti, kapilaroskopijo in fotopletizmografijo ter na laboratorijske teste.

Zanima me, če bi lahko vse te težave bile povezane s tem tumorjem in nodusi? Prav tako me zanima nadaljni postopek glede moje ščitnice? Se mora narediti punkcija ali kaj podobnega.. Kaj sledi glede zdravljenja, se zadevo ponavadi samo spremlja ali v praksi kaj te tumorje in noduse odstranjujete? A še mi priporočate obisk pri tirologu ali je dovolj obisk pri endokrinologu?

Zaenkrat se vam za odgovor najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

New Report

Close