Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Omedlevica

Omedlevica

Pozdravljeni.
Sem ženska stara 20 let in opažam spremembe počutja. Predpostavljam, da imam neredno menstruacijo ze najmanj leto dni in prekomerno tezo, ki se jo skusam znebiti z malo uspeha. V mlajsih letih sem uspela zbiti tezo na idealno (s pomocjo zdavstvene ustanove czbo sticna) a je ta drasticno narastla v najstniskih letih.
Soocam se trenutno z nenadnimi obcutki omedlevice, da bom padla skupaj (ni pa se mi se nikoli zgodilo da bi dejansko omedlela) . Vseskupaj ponavadi traja priblizno nekaj sekund potem izgine. Vecraj proti veceru pa se mi je to dogajalo kar kaksno slabo uro, nisem mogla priti k sebi. Zjutraj sem se zbudila omoticna in brez moci.
Ob zadnjem pregledu sem imela le rahlo povisan krvni tlak, ki sem ga sicer spremljala kasneje sama, in je bil normalen. Krvni sladkor preverjam 2x tedensko tudi vse ok. Zanima me, kaj naj bi pomenila omotica,ki jo dozivjam?
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani!

Vzroki za omotico so različni (nihanje krvnega tlaka, motnje srčnega ritma, moten pretok skozi centralno živčevje….). Najpogosteje gre za moteno uravnavanje krvnega tlaka.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close