Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Razlaga izvida

Razlaga izvida

Pozdravljeni

Danes sem prejela izvid iz ambulante za pregled ščitnice. Prosila bi Vas za razlago.

TSH 1,62
FT4 13,9
FT3 6,9
Tg 13,9
anti TG < 15,0
antiTPO <28.0
TSI <0,27

Ščitnica je palpatorno normalna

Uz ščitnice: žleza je primerne velikosti in strukture. V desnem režnju je hipoehogen nodus, velik 0,3 x0,2×0,3 cm in levo lateralno podoben, velik 0 ,4×0,2x 0,3 cm.

Diagnoza nodozna evtirotična golša

Kontrolo imam čez 3 mesece

Hvala za razlago

Spoštovani!

Glede nvedene izvide gre za manjše vozliče v ščitnici, ki deluje normalno.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni še enkrat.

Hvala za odgovor.

Zanima me, kaj je lahko vzrok za povišan T3.
Moja starost je 41 let.

lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Glede na povsem normalne vrednosti TSH je blago zvišana vrednost pT3 verjetno neščitnično pogojena (laboratorijska metoda….).

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni.

Po opravljeni kontroli sem ponovno prejela izvide s povišano vrednostjo FT3

TSH 1,39 (0,55-4,78)
FT4 14,1 (11,5-22.7)
FT3 7.0 (3.5-6,5)
tg: 14,7 (0,5-58,0)

Na vseh izvidih, ki jih imam od osebnega zdravnika (najstarejši je iz leta 2005) je FT3 povišan, medtem ko sta TSH in FT3 v mejah normale.

Vse skupaj me že malo skrbi. Ali mi lahko pojasnite, zakaj je FT3 povišan?

Hvala Vam za odgovor

Spoštovani!

Glede na to, da sta TSH in pT4 v mejah normale gre pri vas za normalno delovanje ščitnice. Vzroki za zvišano vrednost TSH so lahko različni (starost) otroci in maljši odrasli imajo višji pT3. Lahko gre za genetske dejavnike, lahko je vzrok laboratorijska metoda.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close