Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Ščitnica in tsh

Ščitnica in tsh

Leta 2014 sem zaradi povečanja golše ponovno obiskala zdravnika. TSH 0,722, desni reženj je v celoti močno povečan, v njem so številni hiperehogeni nodusi. Tiroglobulin je v mejah normale.
Napotili so me na operacijo, katero sem zaenkrat odklonila.
V tem letu pa je TSH 0,24
T3 5,15
T4 16,78

Menda je TSH lahko povezan z delovanjem hipofize, zato ne vem ali naj obiščem tirologa ali endokrinologa, da mi ugotovijo ostalo dejavnost hormonov.
Eno leto sem naa CIPRALEKSU, ker mi je zdravnica rekla da sem aksiozna, a sama mislim, da je kaj v zvezi s hormoni.
Postava se mi ne spreminja, sem aktivna(narava, šport) mi pa neprestano nekaj “mrgoli ” po telesu in razbija srce ( no sedaj po tabletih ne) in neprestano me je strah kaj je z mano.

Lepo prosim za vaše mnenje: operacija, pregled ostalih hormonov, ponovni pregled pri tirologu.
P.S. pred 10 leti 2 x punkitrana , pred 3 leti ultrazvok, diagnoze pa take kot sem napisala.

Spoštovani!

Priporočam ponovni pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Vida
V letu 2014 so mi odstranili celotno ščitnico- multinodozna golša). Histološki izvid je bil v redu. Od takrat dalje pijem tablete Eutiroks in sicer 100mg po 1 na dan.
Že nekaj časa imam velike bolečine v mišicah (zgornje okončine) predvsem v ramenih in komolcu. Sem tudi zelo utrujena. Zadnji izvid TSH je bil 0,88. (0,27-4,20).
Osebna zdravnica pravi, da je izvid v mejah normale. Jaz pa mislim, da je ta vrednost verjetno nekoliko prenizka. Lepo vas prosim za nasvet.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

od malega imam malce povečano ščitnico in sem večkrat dajala kri ter šla na ultrazvok.
Sedaj sem stara 36 let, na ultrazvoku sem bila pred tremi leti (zaradi tudi drugih težav, ki so kazali na ščitnico), kjer je pokazalo isto malce povečano ščitnico, ostalo vse ok.
Vsako leto dam kri na pregled za TSH, sedaj sem dala še za ostala dva hormona, vendar še nimam izvidov.
Zanima me samo nekaj, ker redno dajem kri vsako leto ali na dve leti – če so ščitnični hormoni v mejah normale, je potreben ultrazvok ali ne?

Najlepša hvala za odgovor.
Sem pisala prej že v eno drugo temo, ki pa je že nekaj časa neaktivna, se opravičujem za podvajanje.

Spoštovani!

Glede na navedeno sta vrednost TSH in odmerek Euthyroxa pri vas ustrezna.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

verjetno ste spregledali moje vprašanje malce višje.
Skratka zanima me, če je potreben ultrazvok ščitnice (od malega malce povečana, zadnji UZ pred tremi leti), če so vsi trije hormoni v mejah normale.
Problem imam, da že par mesecev malce pokašljujem … včasih suho, včasih se nabere izcedek, draži pa me v spodnjem delu vratu, zdravnica je rekla, da so pljuča ok, da pa mi malce nagaja želodčna kislina in zato draženje.
Kaj svetujete glede ščitnice?

Najlepša hvala za odgovor,
timnala

New Report

Close