Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Bolečine po telesu

Bolečine po telesu

Pri meni se je začelo s hipertirozo, sledil je radioaktivni jod in posledično hipotiroza. Stara sem malo čez 50, v tem obdobju sem prešla tudi v meno (letos sicer še dve menstruaciji, prej 2 leti nič).

Bolečine v kosteh, mišicah so bile neznosne. Stopnic za dva nadstropja nisem zmogla naenkrat. Utrip v mirovanju sem imela 135 (byol).
Vse to je privedlo (mislim vsaj) da se mi je vse dobesedno sesulo. Pred dvema letoma so mi ugovili tudi osteoporozo. Tudi zobovje mi je šlo ….
Zdaj že eno leto jemljem etyrazol 0.50. TSH , t3, t4 imam v mejah normale.
Bolečine so ostale. V mišicah, sklepih, kosteh, okorelost celega telesa, mišični krči …..
Za bolečine jemljem naklofen duo, zdaj mi priporočajo tramadol.

Artitisa nimam. Sum na možnost fibromialigije. (diagnoza revmatologa). Pred časom sem opravila tudi UZ trebuha, prsi, ginekološki pregled. Vse brez posebnosti.

Opažam, da so takšne bolečine pogoste pri nas, ki jemljemo etyrazol. Po moji logiki morajo biti takšne bolečine povezane s ščitnico ali zdravili, pa če še tako trdite, da temu ni tako.

Predlagali so mi tudi antidepresiv Cymbalto 30mg, nato 60.

No, zdaj sem pa res postala depresivna.

Do te hipertiroze praktično nisem bila kaj dosti bolna. Kdaj pa kdaj kakšna angina, bolnišnice nisem videla odznotraj razen ko sem rodila.

Prosim, da mi razložite zakaj so mi predpisali antidepresiv?
Oprosite ampak ne morem preko sebe … 🙂 A bolelo še me bo, samo sekirala se ne bom?

Resnično bi rada poizkusila s kakšnim drugim nadomestkom tega hormona. Je na trgu sploh še kaj drugega?

Kaj mi sploh prelagate?

Spoštovani!

Predvidevam, da prejemate Euthyrox. Malo verjetno je,da bi bile bolečine v mišicah posledica jemanja Euthyroxa. Lahko pa poskusite Euthyrox zamenjati za Eltroxin. Drugi preparati pri nas niso registrirani.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Najlepša hvala za odgovor. Seveda jemljem euthyrox. Ne vem kako mi je uspelo napisati etyrazol :(. Athyrazol sem jemala pri hipertirozi.
Kolikor sem prebrala tudi Eltroxin lahko povzroča podobne težave kot jih imam že sedaj. Obstaja še kakšen drug nadomestek, ki pri nas ni registrian, pa se ga dobiti v drugih evropskih državah? Priznam, malo sem zmedena.
Priporočate kakšno dijeto (brezmesno, brez razhudovk …) ali kaj podobnega? So lahko te bolečine posledice hormonskega neravnovesja?
Upam, da me razumete, da bi bila rada takšna, kot sem bila.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Pri nas sta registrirana Euthyrox in Eltroxin. Oba vsebujeta l tiroksin. Kot že rečeno bolečine v mišicah verjetno niso posledica jemanja Euthyroxa.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Ponovno se javljam.
Uspelo mi je, da sem menjala Euthyrox s hormonom, ki sicer ni registriran pri nas.
Jemljem jih že dober mesec. Krvni izvidi (TSH, t3, t4) so v mejah normale.
Nespečnost se mi izboljšala v roku 1 tedna, neznosne bolečine v mišicah in kosteh pa malo kasneje – tisto čudno stiskanje in trdost mišic, kot oklep (v nogah je bilo najhuje).
V tem mesecu sem vzela samo dve protibolečinski tableti.
Edina neprijetnost ki me je doletela je močno izpadanje las, ki pa se je nekoliko unesla. In novi poganjajo ….
Bolečina v križu in kolkih je nekoliko bolj blaga kot je bila.
Antidepresivov nisem jemala, da se pokaže reakcija na zamenjavo.

Ne morem vam opisati svoje trenutne sreče. In močno upam, da ni samo trenutna!
Zaradi mene, tega odgovora ni potrebno objavljati. Ampak vas kot zdravnika prosim, da v kolikor imajo vaše pacientke podobne težave ji zamenjajte hormon.
Meni ga moj tirolog ni hotel. Njegova razlaga: od tega ne morem imeti takšnih težav in pika!

Za vse kar ste mi napisali se Vam lepo zahvaljujem in Vam želim veliko sreče na vseh področjih!

Spoštovani!

Veseli me, da se počutite bolje.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close