Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Vrednost TSH in nosečnost

Vrednost TSH in nosečnost

Pozdravljeni,

pred petimi meseci so mi diagnosticirali kronični limfocitni tiroiditis, vrednosti, merjene na polikniki:
TSH 4,23 mE/L
FT4 12,8 pmol/L
FT3 5,0 pmol/L
antiTG 57 kE/L
antiTPO > 1300 kE/L

Glede na to, da sem načrtovala nosečnost (IVF), so mi predpisali Euthyrox 25 dnevno in po dveh mesecih so bile vrednosti naslednje:
TSH 1,27 mE/L
FT4 14,4 pmol/L
FT3 4,1 pmol/L,
zato mi je bilo svetovano, da s predpisano terapijo nadaljujem.

Ker so bile vrednosti ščitničnih hormonov normalne, sem začela s postopkom IVF, ki je bil uspešen in trenutno sem v 8. mesecu nosečnosti. Prejšnji teden me je splošna zdravnica poslala na kontrolo ščitničnih hormonov, in rezultat je TSH: 3,155. Splošna zdravnica mi ni svetovala povečanja odmerka Euthyroxa.

Glede na to, da naj bi bila vrednost TSH med nosečnostjo od 1-2 ali vsaj okoli 2, me zanima, ali bi bilo primerno odmerek Euthyroxa vsaj malo povečati, npr. vsak drugi dan na 50? Tako sem že zasledila v nekaterih vaših odgovorih, da ste svetovali. Zelo me namreč skrbi za razvoj otroka, prejšnjo nosečnost sem morala prekiniti v 18. tednu ravno zaradi hudih razvojni nepravilnosti. Zanima me tudi, ali bi poleg vrednosti TSH morala kontrolirati tudi FT4 in FT3, kar mi trenutno niso?

Že vnaprej najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani!

V 8. mesecu nosečnosti je vrednost TSH 3,155 mE/l ustrezna. Odmerka Euthyroxa ni potrebno spreminjati. POtrebna je kontrola TSH in hormonov 6 tednov po porodu.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

da ne odpiram nove teme… noseča sem 5 tednov in 6 dni. Šla sem na kontrolo beta HCG, kjer je bil rezultat 19.860,6 E/L, skrbi pa me vrednost S-TSH, ki je 4,639 mLU/L (0,55-4,78).
Kot sem prebrala, naj bi bila najvišja meja med nosečnostjo 2,5 mlU/L. Zdravil za ščitnico nimam nobenih, pred nosečnostjo sem bila na pregledu pri tirologu, kjer mi je bilo rečeno da je s ščitnico vse OK. Takrat je bil S-TSH okoli 2,9 mlU/L.

Prosim za vaše mnenje.

Hvala in lep pozdrav,

sPOŠTOVANI!

Glede na to, da je bila pred nosečnostjo ščitnica pri vas zdrava, priporočam, ponovno določitev TSH (odvzem med 10 in 16 uro, za odvzem ni potrebno biti tešč).

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close