Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Povišan Tg

Povišan Tg

Pozdravljeni.
Letos aprila mi je bila postavljena dg KAIT v eutirotični Fazi/ uninodozna golša s hladnim nodusom. Osnovni hormini TSH,T3,T4, so vse skozi bp, je bil pa Tg povišan že aprila – okoli 500, sedaj v četrtek 13.10 pa sem bila na ponovni kontroli pa je TG še višji 861,6. Meni se to ne zdi nič kaj vredu, medtem, ko se je zdravnik odločil le za kontrolo čez 6 mesecev.
Prosim, če lahko podate svoje mnenje. Najlepša hvala.

Spoštovani!

Tiroglobulin (Tg) je tumorski marker za sledenje po totalni odstranitvi ščitnice pri bolnikih s karcinomom ščitnice. Zvišane vrednosti Tg pa najdemo tudi pri različnh vnetjih ščitnice, tudi pri Hashimotovem tiroiditisu (KAIT), cistah, nodozni golši, folikularnem karcinomu ščitnice. Žal niste navedli kako velik je gomolj pri vas, ozirom ali je bila opravljena tankoigelna biopsija gomolja. Vsekakor je potrebno spremljanje.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Kaj pomeni tako povišanje ?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

vzrok za povišane vrednosti Tg (tiroglobulina) je potrebno opredeliti. Priporočam pregled pri tirologu.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
Objava čaka odobritev

New Report

Close