Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Vrednost TSH in težave z zanositvijo

Vrednost TSH in težave z zanositvijo

Pozdravljeni,

v otroštvu in puberteti sem jemala zdravila zaradi ščitnice, in sicer Jodid, kasneje pa ne več, imela sem samo redne kontrole na 2 leti. Tirolog mi je takrat dejal, da naj se na ponoven pregled oglasim, ko bom želela zanositi. Pred 8 meseci sem tako opravila merjenje TSH, vrednost je bila 3,95. Tirolog mi je povedal, da je ciljna vrednost TSH za zanositev med 1 in 2 in mi zato predpisal jemanje Euthyrox 25, najprej 1/2 tablete, nato pa vedno več, kot je skupaj z rezultati navedeno spodaj:

1. vrednost: 3,95 (brez tablet)
2. vrednost: 3,30 (po 6 tednih jemanja 1/2 tablete)
3. vrednost: 3,38 (po nadaljnjih 6 tednih jemanja 1 tablete)
4. vrednost: 2,48 (po nadaljnjih 6 tednih jemanja 1 in 1/2 tablete).
5. vrednost: 2,97 (po nadaljnjih 8 tednih jemanja 1 in 1/2 tablete).

Ker bom na pregled pri svojem tirologu čakala več tednov, bi prosila še za vaše mnenje, ali naj še vedno nadaljujem le z jemanjem 1+1/2 tablete na dan, ali bi bilo smiselno povečati odmerek?

Od prijateljice sem sicer izvedela (imela je podobne vrednosti kot jaz in se je prav tako trudila zanositi in ji je uspelo), da je njen tirolog mnenja, da se zadnje čase malo pretirava z idealno vrednostjo med 1 in 2 in da je do vrednosti 5 vse normalno oz. da ne bi smelo vplivati na zanositev. Kakšno je vaše mnenje? Ali je možno, da mi ne uspe zanositi zaradi previsokega TSH-ja?

Najlepša hvala za odgovor,

Monika

Spoštovani!

Glede na navedeno pripoorčam zvišati odmerek Euthyroxa na 2 tbl. (50 ug dnevno) in kontrolo TSH čez dva meseca.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close