Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Visok homocistein

Visok homocistein

Ščitnico so mi “zdravili” z radioaktivnim jodom 2007. Sedaj jemljem Eutyrox 75. Ob rednih kontrolah dajem narediti ščitnične hormone in vse holesterole, ob zadnji analizi pa še homocistein. Zadnja analiza 17.12. 2015 :
TSH 0,32
ST4 21,5
TS3 4,43
SH 7,3
TG 0,9
HDL 1,9
LDL 5,0 vse v mmol/L
Homocistein 22,4 mikomola/L. analiza narejena vRKC KIKKB
Nikoli še nisem imela tako visokih vrednosti holesterola in tudi meritev homocisteina pred letom dni je bila v mejah normale 12,3.
Skrbi me predvem izredno visoka vrednost homocisteina. Zdravnik pa mi je rekel, da je to zaradi vrednosti ščitničnih hormonov? Zame so to še vedno normalne vrednosti. Kaj mi priporočate?

Hvala za odgovor, rozi07

Spoštovani!

Menim, da vrednosti homocisteina niso v zvezi s ščitničnih horomoni.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Visok homocistein je znak težkega pomanjkanja B12, ki bo kopičilo še druge težje težave. takoj v lekarno po b12, dobiš ga kot podjezične tbl. , vzemi 1000mcg, nakar jemlji vsaj dve dnevno. Naj se raztopita v ustih, kjer ju raztopljeni še zadržuj vsaj pol minute. Absorbira se skozi sluznico direktno v kri . Čez par mesecev pojdi na kontrolo homocisteina in boš dokaj olajšana.
Nikoli ne prenehaj z jemanjem B12, doživljenjsko ga moraš jemati, ko enkrat opaziš pomanjkanje- homocistein v tej višini, veš dovolj.
Nima stranskih učinkov, samo premalo ga imaš lahko, kar je izjemno resno in izjemno škodljivo.

Na hitro npr.:

https://www.globalhealingcenter.com/natural-health/role-of-vitamin-b12-in-thyroid-health/

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

raven B12 v krvi vam lahko izmerijo v laboratoriju.

lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close