Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic Po transferju

Po transferju

Spoštovani!

V ponedeljek so mi (v tujini) opravili prenos 2 zarodkov (starih 5 dni), ki so nastali z darovano jajčno celico. Danes je torej 4. dan po transferju. Jemljem Estrofem in dobivam injekcije progesterona. Zanima pa me naslednje. Do transferja sem imela obilo sluzi, po transferju pa je količina sluzi začela upadati. Ali je to dober ali slab znak? Ali to sploh kaj pomeni? Drugače je moje počutje dobro – pravzaprav sem presenečena, kako tokrat dobro prenašam Estrofem in progesteron. Sicer nikoli nisem imela posebnih težav (pred tem postopkom sem bila v štirih neuspešnih postopkih IVF z lastnimi celicami), pa vendar je tokrat tako, kot da Estrofema in progesterona sploh ne bi jemala. Zakaj je tako?

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor in vas lepo pozdravljam!

Spoštovani.,

Sluz se zmanjša zaradi delovanja progesterona in to je normalen odziv telesa na progesteron. Tako da je vse, kar sedaj doživljate, popolnoma normalno.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

ŽIivijo,včeraj sem imela transfer s darovanim semenom,13 celic od tega 8 oplojenih,eden so mi ustavili in to bla3AAA tako piše,kaj pomeni to?Rekli so da so zelo lepo oplojene in upajo da bom srečka nosećka,jemljem utrogestan.Zanima me glede tih tableta zakaj so one,ker navodila so v nemščini?To je moj 1.ivf in upam da mi bo uspelo.Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

tablete utrogestan pomagajo vzdrževati nosečnost, zato je dobro, da jih jemljete. Upajmo, da vam uspe!

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Pozdravljena,hvala lepa za odgovor,zanima me še to,kaj pomeni to bla3AA,katero je vaše mnenje glede tako oplojenog zarodka?Zanima me še to,kdaj naj bi prišlo do ugnezditve zarodka po transferu in kakšni so simptomi takrat kad pride do tega?Lep pozdrav

Spoštovana dr. Pintar,
hvala lepa za odgovor! Vprašala bi vas še, kdaj naj bi se – v mojem primeru – izločila iz telesa t.i. stop injekcija. Dobila sem namreč dve, in sicer: 12. 11. (Pregnyl 5000) in 19. 11. (Ovitrelle 6500).
Lep pozdrav!

Spoštovani,

zarodki so odlične kvalitete. Če so prenešeni 5. dan, se v 5. do 7. dneh vgnezdijo in začnejo zločati hormon beta-HCG, ki vzdružuje nosečnost. Izostanek menstruacije je prvi znak nosečnosti.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close