Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic Darovanje – možnost zmanjšane plodnosti

Darovanje – možnost zmanjšane plodnosti

Pozdravljeni,

v čakalnici sem videla plakat o neplodnosti in možnosti darovanja jajčnih celic, na hitro sem prebrala tudi nekaj tem s foruma. Stara sem 26 let, zdrava in bi z veseljem bila pripravljena darovati. Zanima me, če je darovanje 100% varno iz vidika kasnejše možnosti zanositve. Otrok še nimam in jih še nekaj časa ne nameravam imeti, si pa ne bi upala tvegati, da bi zaradi darovanja potem imela sama manjše možnosti zanositve. Kolikor sem razumela, je možnost odvzema tudi brez hormonskih tablet – naravno v ciklusu?

Lep pozdrav,
Mateja

Spoštovani,

Darovanje je možno tudi v naravnem ciklusu. Raziskave sicer kažejo, da darovanje jajčnih celic z zdravili, tudi do štirikrat, ne vpliva na kasnješo plodnost. Pri stimlaciji rasti jajčnih mešičkov z zdravili namreč spodbudimo v rasti tudi tiste manj občutljive mešičke, ki se v naravnem ciklusu “zbudijo”, a od 7. dne ciklusa ne rastejo več in zakrnijo. Tako ob stimulaciji pridobimo tista jajčeca, ki bi sicer v tem ciklusu, če ne bi dali zdravil, zakrnela. Pri samem postopku darovanja načeloma uporabljamo manjše odmerke zdravil kot običajno, tako da prepečimo prekomeren vpliv zdravil na jajčnike.

Če se želite posvetovati z nami o darovanju, nas pokličite na 01-522-6074.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close