Najdi forum

otročiček

Pozdravljeni, ga Pinter,

sem v postopku z darovano ž. sp. celico v Pragi. Stara sem 39 let. Zanima me, če je pri vgnezditvi zarodka tudi pomembna starost ženske ali pri darovani ž. sp. celici ne predstavlja problema.Sem zdrava, tudi endometrij je pri transferju primerne debelosti, nimam nobenih zdravstvenih težav, le starost, torej slabše celice, med njimi je bilo v prejšnjih postopkih vedno veliko nezrelih, zato tudi ni prišlo do blastocist, ampak samo do morul.

Kaj mi svetujete, da bi se zarodek vgnezdil in da bi končno že postala mama…

Hvala lepa za vaš odgovor in veliko uspehov pri raziskovanju neplodnosti.

Spoštovani,

pri vgnezditvi zarodka po oploditvi z darovano jajčno celico starost prejemnice ni pomembna.
Raziskave pa kažejo, da je pri nekaterih ženskah za uspešnost pomembna sproščenost. Na prenos zarodkov se lahko pripravite tako, da se naučite čim bolj učinkovitega sproščanja pred, med in po prenosu zarodkov.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Spoštovana ga. Pintar

Tudi jaz se pridružujem temi; prosila bi vas, da odgovorite ali priporočate v primeru oploditve z darovano jajčno celico tudi kakšna prehranska dopolnila (maca, proteini, matični mleček….) pred postopkom oziroma ali lahko dieta vpliva na uspešnost vgnezditve zarodka? Kakor tudi ali večja prekrvavljenost maternice (glineni obkladki, stimuliranje ….) pred postopkom poveča možnost vgnezditve?

Zahvaljujem se vam za odgovore

Milojka

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

glede vpliva diete na vgnezdtev zarodkov ni nič znanega. Prekrvavljenost maternice za rast endometrija je sicer pomemebna – pomanjkanje prekrvaljenosti je npr. opazno pri obsevanjih rodil, kjer pride do okvare žilja. O tem, kako pa omenjeni postopki (glina, pregrevanje, stimulacija…) vplivajo na prekrvavljenost, ni znanstvenih podatkov. Ob vseh teh postopkih se v endometriju dogajajo kemične spemembe, za katere pa ne vemo, kakšne so – ali so ugodne ali neugodna na vgnezditev zarodka.

Zagotovo je pomembno, da je maternica ob prenosu zarodkov “umirjena”, zato “stimulacija” maternice ni primerna. Pregrevanje pa lahko zmanjša verjetnost zanositve oz. povzroči sponatani splav. V raziskavah so namreč ugotovili, da pregrevanje telesa (npr. savna, tople kopeli, jacuzzi, povišana telesena temperatura…) lahko povzoroči spontani splav.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close