Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic Prezgodnja odpoved jajčnikov in postopki umetne oploditve

Prezgodnja odpoved jajčnikov in postopki umetne oploditve

Spoštovana dr. Bojana Pinter,

Stara sem 37 let in še nimam otrok. Dali so mi diagnozo prezgodnja odpoved jajčnikov, saj je moj FSH visok (vedno merjen 2 ali 3 dan ciklusa), vendar se mesečno spreminja, in niha med 38 do 60. Še vedno imam svoje menstruacije, vendar niso celo leto redne, zato mi je ginekolog predpisal Cycloprogynovo. Zanima me če sem upravičena do postopkov umetne oploditve (IVF), saj bi želela vsaj poiskusiti zanositi z lastnimi celicami.Namreč na forumu sem prebrala o pacientki, ki so jo dali kljub visokem FSH v postopek spodbujanja jajčnikov in ji je v 2 postopku uspelo zanositi.Zanima me tudi vaše mnenje o prehranskem dopolnilu DHEA, ki ga v Ameriki pri ženskah z visokim FSH uporabljajo pred postopki IVF, pomagala naj bi namreč pridelati več in boljše jajčne celice.

V pričakovanju vašega odgovora vas pozdravljam in se vam zahvaljujem.

Lep pozdrav HS

Spoštovani,

če so prisotne menstruacije in FSH “še” niha, lahko pride do zanositve, zato pri nas poskusimo z IVF vsaj enkrat oz. dvakrat – ker to še ni prezgodnja menopavza, ampak gre za njeno predstopnjo – popuščanje delovanja jajčnikov.

O učinkovitosti DHEA ni enotnega strokovnega mnenja, a vseeno lahko poskusite.

Lepo pozdrvaljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Spoštovana dr. Bojana Pinter,

V decembru sem vam pisala o svoji težavi z visokim FSH , ki mi iz meseca v mesec niha (od 38 do 60).V januarju sem bila pri svojem ginekologu v Leonišču in je rekel , da imam sicer malo možnosti da zanosim z svojimi celicami, da bodo na konziliju odločili do koliko postopkov bom upravičena, vendar je sam rekel da bodo poiskušali z spodbuditvijo vsaj enkrat ali dvakrat.
Ker nisem dobila nobenega odgovora od komisije , sem sama poklicala v Leonišče in sestra mi je telefonsko odgovorila, da se je konzilij odločil da me ne da v postopek z svojimi celicami, ampak da sem pa upravičena do postopka z darovano celico.
Zanima me ali bom dobila s strani konzilija kakšno pisno dokumentacijo o tem, da sem zavrnjena za postopek z svojimi celicami ? In kako vem da sem uvrščena na čakalni vrsti za darovano celico, saj nisem nisem tudi o tem prejela nobene dokumentacije.Zanima me tudi kakšna je čakalna doba za darovano celico? In tudi kakšna bi bila cena samoplačniško, če bi se odločila vsaj enkrat poiskusiti z spodbujanjem jajčnikov ?

Hvala vam za vso pomoč in svetovanje.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

Sklep našega konzilija za OBMP bo poslan v vaš karton v Leonišču. Tako je najbolje, da se naročite na posvet pri vašem ginekologu pri nas, če še niste naročeni. Po tem se boste pogovorili, kako naprej.

Če je sklep takšen, kot pišete, se na vašo prošnjo pošlje vloga na Državno komisijo za OBMP, po tem pa se po vaši presoji uvrstite (ali ne) na čakalno listo. Čakalna doba za darovane jajčne celice je dve leti.

O možnostih postopka z lastnimi celicami bi se morali pogovoriti s svojim ginekologom, ki vas zdravi. Samoplačniški postopek IVF stane pribl. 2000 evrov, brez zdravil.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Pred dnevi sem bila v Ljubljani pri dr. Šalamunovi na operaciji (stara 33 let); odstranili so mi več pregrad v maternici, zažgali izrastek, očistili jajčnike in zažgali cisto na mehurju. Zdravnica mi je po operaciji rekla, da sem tako mlada pa imam tako postarana jajčnika, da sledi po treh menstruacijah zdravljenje, ki naj bi mi pomagalo pri zanositvi. Z možem si namreč le-te želiva. Zanima me kaj to pomeni in zakaj pride do “postaranja jajčnikov”?
Je posedica psihičnih težav, kar sem zasledila na forumu, da je precej napisanega (smrt partnerja, maščevanje……) ali neurejenega spolnega življenja (mož nima želje po odnosih in tako prišlo do večkratne zavrnitve, zdaj tudi jaz nimam želje po odnosih, skoraj vedno me je močno bolelo med odnosi).
Iskrena hvala za vaš odgovor…….

Spoštovani,

jajčniki se strajajo celo življenje, bolj očiten pa je proces po 30. letu starosti. Na staranje vpliva predvsem genetska zasnova, pa tudi nezdrav način življenja, predvsem kajenje. Stres bi tudi lahko vplival na delovanje jajčnikov, kako pa to vpliva na staranje jajčnikov, je v konkretno vašem primeru težko reči. Glede na vse težave, ki jih omenjate, presodite, če bi vam morda koristil posvet pri naši psihologinji doc. dr. Vislavi Velikonja. Na posvet se lahko naročite na tel. 01-522-6168.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Spoštovani,

bom kar tukaj nadaljevala, ker je moj problem zelo podoben. Povišan FSH, jajcevodov več nimam, prav tako enega jajčnika, odstranjeno zaradi zelo hude endometrioze. Preostali jajčnik tuni ni v redu, saj je enkrat v njem počila velika cista in je bil operiran. Maternica je zdrava.

Moj ginekolog dr.Merlo, pravi, da mi preostane samo donorska celica. V postopek s svojo celico (in stimulacijo) me ne da, saj “nima smisla zaradi stanja rodil in povišanega fsh”.

Vseeno bi rada vsaj enkrat poskusila s stimulacijo, da pridelam morda vsaj kako celico.

Kakšno je vaše mnenje?

Najlepša hvala.

Spoštovani,

če je FSH malo povišan in še imate menstruaicijske cilluse, potem je smiselno stimulirati jajčnike.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Menstruacijo imam, ker jemljem hormone, prej je nisem imela kake pol leta. Bom poskušala poklicati ginekologa in vprašati koliko imam točno vrednost fsh.

hvala lepa

Pozdravljeni, stara sem 34 let, delovanje mojih jajčnikov spremljajo že 7 let, imela sem 2x stimulacijo na katero se moje telo ni odzvalo pridobili so eno celico, oplodili na kar se žal ni prijelo saj, so že predvidevali, da bo tak rezultat saj se sluznica ni primerno odebeljila. Zdaj hodim vsak, mesec ob perilu na ultrazvoke in kontrolo hormonov, vsak mesec drugi rezultati, kak mes je estradiol ok, pa folikel al eden al dva in se ustavita pri 13mm, naslednji mesec povišan estradiol in to se vleče že 3 leta. Glede na to da so mi dva krat dali enako zdravilo za stimulacijo, me zanima, če res obstaja samo ena vrsta zdravila? Jaz sem prepričana, da sem zdrava in vem, da mi bo uspelo priti do svoje celice, čeprav so mi že ponudili opcijo darovalke celice, se ne vdam. Zanima me samo, če pridejo do moje lastne celice, pa recimo da se sluznica ne odebelji na željeno debelino, ali je možno da bi se ta oplojena celica dala zamrznit in se počaka na mesec ko bo maternica pripravljena na transfer?

Pozdravljeni,

že zgoraj sem pisala. Šla sem po drugo mnenje k prof. Tomaževiču, ki je potrdil, da sem primerna samo za postopek z donorsko celico 🙁 Moj FSH je 117 🙁

Predlagal me bo komisiji.

Se je v zadnjih mesecih kaj spremenila čakalna doba ali je še okoli 2 leti?

Kako je s povrnitvijo stroškov, če se odločimo za postopek v tujini?

Hvala lepa

Spoštovani,

če bi bila sluznica pretanka za prenos zarodkov je seveda možno zarodek tudi zamrzniti. Vse pa je odvisno od kakovosti zarodka. Zamrzovanje je možno, če je dovolj kakvosten, da bi priživel zamrzovanje in odmrzovanje.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Spoštovani,

čakalna doba za darovano jajčno celico se je zmanjšala, ker smo letos pridobilil več darovalk, nekaj parov pa je odšlo tudi v tijino. Tako je danes čakalna doba za darovano jajčno celico približno eno leto.

Za postopek v tujini vam ZZZS povrne stroške v višini cene postopka pri nas, kar je okoli 2.000 €.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Pozdravljeni, ga Pinter,

mi smo dočakali ž. sp. celico in smo imeli transfer 2 zarodkov, vendar je bilo neuspešno. Imamo 3 zamrznjence. Zanima me, ko to, da ni prišlo do vgnezditve. V kolikih poskusih običajno zanosijo z d. ž. sp. celico. Stara sem 39 let.

Hvala.

Spoštovani,

verjetnost vgnezditev zarodkov po darovanju jajčnih celic je okrog 30% na postopek. Dejavniki, ki vplivajo na vgnezditev, so redko znani, npr, kakovost zarodka… Večinoma ne vemo, kateri so dejavniki, zaradi katerih ni prišlo do vgnezditve. Po 6 postopkih IVF zanosi približno 60-70% žensk, podatki so si podobni med darovnimi in nedarovanimi celicami.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Lp stara sem 37 in so mi pri 32 letih postavili diagnozo prezgodnja menopauza ,zanima me ali sem upravičena do umetne oploditve z darovano jačno celico in ali bi mi ZZZZRS krilo stroske oploditve v tujini .Moram pa omenit ,da imava ze eno punčko ,ki je stara 4leta

Spoštovani,

takoj ko dobite odločbo Državne komisije za OBMP o uporavičenosti postopka z darovano spolno celico, se lahko na račun obveznega zavarovanja (ZZZS) prijavite za postopek pri nas ali pa ga opravite v tujini, če še niste izkoristili pravice do 6 plačanih postopkov IVF.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Lp,Zahvaljujem se vam za odgovor,postopek IVF nisva opravljala saj sva mislila da nisva upravičena do tega saj imava prelepo i hvala bogu zdravo punčko ,ki je spočeta po naravni poti le s pomočjo Klomifena .Za ta postopek sem izvedele od osebnega ginekologa ,ker sem izrazila močno željo po še enem otroku.

lp.Od svojega osebnega ginekologa dr.Kovačević sem dobila izvid hormonov in obvestilo zdravniku ,kjer piše diagnoza climax predčasni.Zanima me kam moram poslati to obvestilo ,da bi mi ZZZS krili delne stroške darovane celice v tujini.lp

Spoštovani,

s temi izvidi se z napotnico vašega ginekologa naročite na pregled na Ginekološko kliniko. Pregledali bomo vaše izvide in pa izvide partnerja (spermiogram) in potem vaš primer obravanavali na našem konziliju. Če bo diagnoza potrjena, bo prošnja poslala z naše klinike na Državno komisijo za OBMP. S sklepom te komisije pa lahko zaprosite za povrnitev stroškov ZZZS.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close