Med.Over.Net

Darovanje spolnih celic

Odgovarjajo: prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. spec. ginekologije in porodništva, mag. ekonom. in posl. ved

Informacije o možnostih darovanja spolnih celic in neplodnosti. Kakšni so postopki darovanja.

prof. dr. Bojana Pinter , dr. med. spec. ginekologije in porodništva, mag. ekonom. in posl. ved

bpinter

Prezgodnja odpoved jajčnikov in postopki umetne oploditve

Default avatar

pikyca

Spostovani,
S partnerjem trenutno cakava 2,5 leti na darovano jajcno celico v Ljubljani. Zanime me, kaksna je trenutna cakalna doba?
Default avatar

bpinter

Spoštovani,

čakalna doba je nepredvidljiva, ker pridobimo samo eno do dve darovalki na leto.

Lepo pozdravljeni,
prof. dr. Bojana Pinter, dr. med.
vodja darovalskih postopkov
Ginekološka klinika, UKC Ljubljana

Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h)
E-pošta: [email protected]
Spletna stran: http://www.reprodukcija.si
Default avatar

Bela jablana

Pozdravljeni,

imam diagnozo prezgodnje odpovedi jajčnikov (nizek amh, visok fsh, vendar ne dovolj, da bi bila upravičena do denarnega nadomestila za darovano celico v tujini). Stara sem 32 let in sem bila že na 5 postopkih umetne oploditve, kjer je bila vedno samo 1 celica in nobena od teh se ni oplodila. Bila pa sem na posvetu v Avstriji, kjer so mi predlagali naj poskusim s postopkom dvojne stimulacije oz. protokolom Šanghaj. Zavedam se, da so tudi s tem postopkom možnosti minimalne. Zanima pa me ali se v Sloveniji sploh izvaja ta postopek?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Default avatar

bpinter

Spoštovani,

ja, pri nas v določenih primerih tudi izvajamo dvojno stimualcijo.

Lepo pozdravljeni,
prof. dr. Bojana Pinter, dr. med.
vodja darovalskih postopkov
Ginekološka klinika, UKC Ljubljana

Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h)
E-pošta: [email protected]
Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Moderatorji

prof. dr. Bojana Pinter , dr. med. spec. ginekologije in porodništva, mag. ekonom. in posl. ved
bpinter