Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic oploditev z darovanimi spolnimi celicami

oploditev z darovanimi spolnimi celicami

Spoštovani,
za vas imam par vprašanj in sicer s partnerjem čakava na darovalca semena in me zanima, če nama prvič uspe in se recimo po 1-2 letih spet odločiva za postopek ali bo uporabljeno seme istega darovalca ali pa bo uporabljeno seme drugega darovalca?
Koliko zarodkov se lahko največ vstavi in ali se lahko dogovoriš, da vstavijo več zarodkov npr. 3 ali 4?
Koliko parov v povprečju uspe zanostiti prvič z darovanim semenov? Ko sem o tem vprašala svojega ginekologa je rekel, da glede na to, da sem jaz popolnoma zdrava je možnost uspeha v prvo zelo velika.
Za vaš odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem!

Spoštovani,

v postopkih porabljamo seme istega darovalca. Več kot 2 arodkov ne vstavljamo. v povprečju znaosi v enem posoptku 30% parov na prenos zarodka.

Lepo pozdrvaljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Pozdravljena, oglašam se vam prvič, čeprav že nekaj časa spremljam vaše pogovore v upanju, da najdem odgovore tudi zase. S partnerjem že skoraj 5 let upava, a gredo stvari le na slabše. Najprej so pri njemu odkrili, da ne proizvaja spolnih celic, tako da sva se sprijaznila z dejstvom, da bova potrebovala darovalca. Nato pa so pri meni po hormonskih testih prišli na sum o prezgodnji odpovedi jajčnikov pri mojih ‘rosnih’ 37.h letih in trenutno čakam na posvet na Genetiki (preiskave so že opravljene, le izvida še nimam ‘v roki’). Čas pa neusmiljeno teče in vsak mesec je manj možnosti, da bi se pri meni našlo kakšno jajčece, tudi ob napovedih, da 5-10% žensk s podobnimi težavami kljub temu zanosi, se žal to pri meni ne more zgoditi zaradi partnerjevega stanja. Po vsem tem izgleda, da bi potrebovala darovano jajčece, oplojeno z darovanim semenom, kar pa pri nas seveda ni možno. Kaj lahko storim, kam se lahko obrnem?
Hvala za odgovore, nasvete, vzpodbudne besede in lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

darovanje obeh vrst spolnih celic hkrati ali pa darovanje zarodkov pri nas ni dovoljeno. V nekaterih državah z neurejeno zakonodajo pa izvajajo tudi te postopke.

Če se bodo preiskave iztekle tako, da oploditev v epruveti ne bo mogoča, vam svetujem, da začnete čimprej razmišljati o možnosti posvojitve otroka. Tako boste lahko z vso nesebično skrbjo osrečili otroka, ki nima staršev.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close