Najdi forum

darovanje

Pozdravljeni,
ker bo najin sin čez leta potreboval donatorja sva z možem sklenila, da tudi sama nekaj prispevava in pomagava drugim, kot bo nekdo nekoč najinemu sinu.
Tu pa imava sedaj vprašanje. Stara sem 29 let in želiva imeti še enega otroka, najverjetneje v prihajajočem letu ali pa v začetku 2007. Pridno delamo na tem. Sedaj pa me zanima, kdaj po porodu lahko sploh darujem jajčeca oz. kdaj lahko zanosim po darovanju, koliko časa mora vmes poteči oz. koliko menstruacij.
Zanima me tudi kako dolgo sploh traja sam postopek od prvega pogovora do samega darovanja. Kako je z postopkom v MB.
Najverjetneje bi bilo najboljše, da še enkrat rodim in se nato odločim za darovanje. Pri tem, pa moram povedati, da sin nima nobene genske nepravilnosti, temveč je prišlo do neljubega poigravanja narave v času razvoja.
Hvala za odgovor,
Suzana

Spoštovani!

Jajčne celice lahko darujete že po drugi menstruaciji po porodu, če ne dojite, sicer pa potem, ko prenehate dojiti. Dogovor o darovanju in preiskave pri nas opravimo v dobri uri, potem pa ob menstruaciji “stopite” v postopek, ki z ultrazvočnimi preiskavami traja en do dva tedna. Glede možnosti darovanja v Mariboru pa je najbolje, da se obrnete neposredno na njih.

Lep pozdrav,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close